To jeszcze nie koniec wakacji

Do końca wakacji zostało jeszcze trochę czasu. Część z nas jest już po urlopie, ale wiele osób dopiero planuje swój letni wypoczynek. Ci, kótrzy dotąd nie zdecydowali gdzie pojechać, śmiało wybrać mogą się nad polskie morze.

Zachęca do tego zdecydowanie najcieplejsze w ostatnim czasie lato nad Bałtykiem. Jest dużo słońca, woda ciepła, jednym słowem - pogoda wyśmienita. To jak wiadomo, gwarancja udanego wypoczynku. Do tego prognozy długoterminowe są bardzo optymistyczne, więc wszystko wskazuje na to, że nic nie popwinno się zmienić.

Tym, którzy zastanawiają się, gdzie warto pojechać, co zobaczyć i przeżyć proponujemy zatrzymać się na wybrzeżu rewalskim. Do końca sierpnia, a w wielu przypadkach jeszcze we wrześniu, większość ośrodków tętni tam życiem, oferując wiele atrakcji.

Wybrzeże rewalskie to tak na prawdę siedem miejscowości: Pogorzelica, Niechorze, Rewal, Śliwin, Trzęsacz, Pustkowo i Pobierowo. W każdej z nich znajdziemy domki kempingowe, kwaterypokojepensjonaty i hotele. Każda z tych miejscowości dysponuje też szeregiem atrakcji, dzięki którym, w sposób ciekawy i aktywny spędzić można czas. Wybrzeże rewalskie to również przepiękne, czyste i szerokie plaże, a także rosnące tuż przy nich niepowtarzalne lasy sosnowe, które mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Zarówno Rewal, jak i pozostałe ośrodki, oferują swoim gościom szereg atrakcji. Zajdziemy tu między innymi liczne ścieżki spacerowe i rowerowe. W stolicy powiatu czeka na nas taras widokowy, park wieloryba czy baza rybacka. Warto, aby tę miejscowość odwiedzili wszyscy zakochani – w Rewalu bowiem znajdą oni specjalną aleję. Liczne imprezy, koncerty czy występy kabaretów odbywają się w rewalskim amfiteatrze. W Trzęsaczu odwiedzić należy stojące na klifie ruiny kościoła z XIII w. czy multimedialne muzeum „Na 15. południku”. W Niechorzu zobaczyć możemy jedną z najpiękniejszych latarni morskich oraz niemiecki punkt obserwacyjno-pomiarowy z okresu II wojny światowej, a w Pustkowie ustawioną przy plaży replikę Krzyża z Giewonta. Bedąc na wybrzeżu rewalskim powinniśmy wybrać się też do Dziwnowa, gdzie warto odwiedzić Nadmorski Park Miniatur.

Bez względu, na którą miejscowość regionu się zdecydujemy, z pewnością liczyć możemy na udany wypoczynek i dobrą zabawę w każdą pogodę. Rewal i okolice to doskonałe miejsce zarówno dla wszystkich tych, którzy szukają czystego morza, szerokich plaż i niezapomnianych krajobrazów, jak i dla tych, którzy lubią zwiedzać i odkrywać nowe miejsca oraz spędzać urlop w sposób aktywny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dodano: 2013-08-12
Komentarze (0)
Dodaj komentarz