Ścieżka rowerowa Pogorzelica - Niechorze

W sierpniu 2012 roku otwarto nową ścieżkę rowerową łączącą Pogorzelicę z Mrzeżynem i przejeżdżającą przez Niechorze. Cała trasa ma długość 14 kilometrów, a jej bieg zaczyna się w Pogorzelicy na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Leśnej, czyli obok zabytkowego dworcaNadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Szlak prowadzi przez różnego rodzaju nawierzchnie: asfalt, beton, kamienie, szuter i kostkę. Przez wiele lat tereny wzdłuż dzisiejszej ścieżki były zamknięte dla turystów i mieszkańców, ponieważ stacjonowała tu jednostka wojskowa. Szlak ma swój koniec przy moście na rzece Redze tuż obok przystani kajakowej i Portu Morskiego.

Skracając ścieżkę do trasy Pogorzelica - Niechorze, trasę rozpoczniemy i zakończymy na dworcach wąskotorówki, w Pogorzelicy przy ulicy Leśnej i w Niechorzu przy ulicy Kolejowej. Cała trasa ciągnie się bowiem wzdłuż torów zrewitalizowanej ciuchci. Jadąc tym szlakiem przetniemy sosnowe lasy, most na kanale Liwia Łuża i rezerwat ornitologiczny.

Warto wspomnieć, że na całej trasie szlaku Pogorzelica - Mrzeżyno rozstawione się cztery punkty postojowe, na których można przysiąść i odpocząć.

Dodano: 2015-06-19 10:52:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz