Noclegi Rewal – obiekty zezwalające na pobyt zwierząt

(4)

Dla wielu właścicieli zwierząt okres wakacji wiąże się z pozostawieniem swojego pupila w domu, pod opieką znajomych lub w hotelu dla zwierząt. W Rewalu tylko nieliczne hotele, pensjonaty, kwatery prywatne i domy gościnne wyrażają akceptację dla zwierząt. Często jest to oczywiście związane z dodatkowymi opłatami, choć zdarzają się obiekty gdzie zwierzęta są mile widziane bez żadnych dodatkowych opłat. Część obiektów zezwala jedynie na pobyt małych zwierząt, więc jeżeli ktoś ma dużego psa, może mieć problemy z zabraniem go na wakacje.

Należy również pamiętać o innych kwestiach związanych ze zwierzętami. Nie do każdego miejsca wolno nam wejść ze zwierzętami. Do większości restauracji, czy atrakcji dla zwiedzających po prostu nie zostaniemy wpuszczeni z naszym pupilem i będziemy musieli go pozostawić w pokoju, co też nie jest bezpieczne ponieważ, nie wiemy w jaki sposób nasz zwierzak zachowa się w czasie naszej nieobecności.

Trzeba pamiętać jeszcze o tym, że latem nad morzem na strzeżonych kąpieliskach obowiązuje zakaz wyprowadzania psów, co wiąże się z dość dużą grzywną. Jeżeli mamy psa, który w dodatku wygląda groźnie, powinniśmy także pamiętać o innych osobach znajdujących się na plaży. Mogą one czuć się źle w obecności takiego zwierzęcia i mówiąc wprost w pewien sposób niszczymy innym wakacje. Należy także wziąć pod uwagę, że czworonogi źle znoszą upały i nie powinniśmy ich narażać na zbyt długie przebywanie na słońcu, ani też kiedy nasz zwierzak jest rozgrzany, nie wrzucać go do wody, ponieważ to może spowodować szok termiczny.

Wyślij zapytanie