Zła pogoda podczas wakacji nad morzem w Rewalu? 10 pomysłów na zabawy z dziećmi

  • Rewal
  • Blog
  • Zła pogoda podczas wakacji nad morzem w Rewalu? 10 pomysłów na zabawy z dziećmi

Wiemy, że wakacje w Rewalu nad morzem muszą oznaczać słońce, plażę, fale i piasek. A co jeśli prognozy zapowiadają kilka dni deszczu? Czy to oznacza, że zabawa musi się skończyć? Absolutnie nie! Zła pogoda to doskonała okazja do spędzenia kreatywnego czasu z dziećmi, poznania nowych gier i wypróbowania innych atrakcji. Z naszego artykułu:

  • Dowiesz się, co robić, gdy słońce chowa się za chmurami?
  • Zainspirujcie się naszymi propozycjami na zabawy z dziećmi podczas niepogody.
  • Dowiedzcie się, jak zła pogoda może stać się okazją do niesamowitych przygód!

1. Gry planszowe

Deszczowa pogoda to idealna okazja do zorganizowania rodzinnych mistrzostw w gry planszowe. Czy to szachy, monopoly czy też coś bardziej skomplikowanego jak nowoczesne planszówki rpg i fantasy, taka zabawa z pewnością umili czas, kiedy za oknem leje. Gdy byłam dzieckiem, podczas wczasów nad morzem popularne były bierki, gry w kości, czy mocno zapomniane już dzisiaj państwa-miasta. Może czas zapoznać młodzież z dawnymi zabawami?

2. Kinowy maraton

Zbierzcie poduchy, przygotujcie przekąski i zorganizujcie kinowy maraton. Możecie obejrzeć ulubione filmy dzieci lub odkryć coś zupełnie nowego. Większość rewalskich pokoi jest wyposażona w telewizory, a większe ośrodki mają nawet specjalną salę telewizyjną.

3. Czytanie książek

Czytanie książek to doskonała zabawa na niepogodne dni. Można czytać wspólnie lub samodzielnie, a potem porozmawiać o przeczytanych historiach.

Dla młodszych dzieci w pensjonatach rodzinnych jak np. Bałtyk Resort organizowane jest wspólne bajkowanie. Podczas gdy maluchy z zaciekawieniem wsłuchują się w opowieści z bajek, rodzice mają chwilę czasu dla siebie - np. na spróbowanie specjałów z kawiarni.

4. Gotowanie wspólnie

Zaproście dzieci do kuchni i razem przygotujcie coś pysznego. Może to być ciasto, pizza, czy nawet domowe lody. W gminie Rewal domki letniskowe są wyposażone w kuchnie lub aneksy kuchenne, a w nich wszystko co niezbędne do wspólnego gotowania. Takie udogodnienie posiadają także apartamenty w Rewalu.

5. Zajęcia plastyczne

Zorganizujcie plener malarski w domu. Możecie tworzyć prace na temat morza, plaży, czy też zupełnie abstrakcyjne. Tylko uważajcie, by nie pomalować ścian :) Skutecznie zapobiegną temu kolorowanki - dla obiektów noclegowych, prezentujących ofertę na naszej stronie rewal.net.pl mamy w prezencie darmowe kolorowanki - jeśli czyta to jakiś właściciel - odezwij się do nas - prześlemy je Tobie bezpłatnie.

6. Animacje dla dzieci

Hotele i pensjonaty z Rewala są przygotowane na niepogodę i mają zaplanowane specjalne atrakcje na tą okoliczność. Mogą to być teatrzyki - czyli krótkie przedstawienia, występy np. spotkanie z Psim Patrolem czy świnką Pepą, malowanie buziek, wspólne zabawy. Tutaj wszystkie obiekty, które na lato przygotowały programy: Rewal animacje dla dzieci.

7. Zabawy z muzyką

Urządźcie domowy koncert lub dyskotekę. Możecie też nauczyć się nowych tańców lub stworzyć własne piosenki. Nauka tańca, np. shuffle to popularny trend na tik toku. Wspólne nagrywanie tik-toków to zresztą pomysł sam w sobie na świetną zabawę. Przygotujcie zabawne scenariusze, wybierzcie odpowiednią muzykę i rozpocznijcie nagrywanie. Możecie zdecydować się na taniec, dubbing, wyzwanie lub coś zupełnie innego - możliwości są niemal nieskończone! 

TikTok to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na rozwijanie umiejętności takich jak reżyseria, aktorstwo czy montaż filmów. Kto wie, może odkryjecie w sobie nowe talenty? A nawet jeśli nie staniecie się internetowymi celebrytami, wspólnie spędzony czas na pewno będzie niezapomnianym wspomnieniem z Waszych wczasów w Rewalu.

8. Zabawy z klockami

Klocki to doskonała zabawka na deszczowe dni. Możecie budować domy, zamki, miasta, czy cokolwiek innego, co przyjdzie Wam do głowy. Możecie też zbudować nasz piękny Rewal. Lub jeśli odwiedziliście już Niechorze, to można np. zbudować latarnię morską - kto z Was zapamiętał najwięcej szczegółów?

9. Zwiedzanie lokalnych atrakcji

Deszcz nie musi oznaczać końca zwiedzania! Wiele atrakcji turystycznych z Rewala i okolic oferuje wiele do zobaczenia i doświadczenia, nawet jeśli pogoda nie dopisuje. Możliwe, że w pobliżu Waszych noclegów znajdują się muzea, galerie sztuki, kina czy teatry, które cieszą się popularnością niezależnie od warunków atmosferycznych. Godne polecenia są np.:

RewaLove - różne ścianki do robienia ciekawych zdjęć. To świetna pamiątka z nad morza i do pochwalenia się na instagramie zdjęciem z jednorożcem.

Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu - czyli połączenie nauki z zabawą i nowymi technologiami.

Baseny w Rewalu - bo czemu rezygnować z kąpieli?

10. Sesja fotograficzna

Sesje fotograficzne to nie tylko doskonały sposób na kreatywne spędzanie czasu, ale także na tworzenie niezapomnianych pamiątek z wakacji. Można je zorganizować praktycznie wszędzie - w swoim noclegu, w plenerze między kroplami deszczu, czy nawet na tle morskiego krajobrazu z panoramicznym widokiem na sztormowe fale.

Najważniejsze to dobrze się bawić. Wybierzcie temat sesji - może to być na przykład sesja w stylu retro, superbohaterów, bajkowej krainy, albo coś zupełnie innego. Użyjcie dostępnych rekwizytów, strojów i akcesoriów, by dodać zdjęciom charakteru. Przydadzą się tutaj też pamiątki, które zakupiliście. 

Większość smartfonów ma dzisiaj bardzo dobre aparaty, które mogą służyć do tworzenia wspaniałych zdjęć. Po zakończeniu sesji, zdjęcia można zedytować za pomocą darmowych aplikacji do zdjęć, dodając filtry, regulując jasność i kontrast, czy wprowadzając inne zmiany, aby uzyskać super efekt.

Na koniec, wybierzcie najlepsze zdjęcia i stwórzcie z nich album. To wspaniała pamiątka z wakacji, która z pewnością przyniesie wiele radości w przyszłości, przypominając o wspólnie spędzonym czasie.

Podsumowując...

Pamiętajcie, zła pogoda to nie koniec świata. To doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną, poznania nowych rzeczy i rozwijania kreatywności. Niezależnie od prognozy pogody, każdy dzień może być pełen przygód!

Dodano: 2023-06-27 16:28:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz