Zimowa zmiana sprzętu - z rolek na łyżwy!

Zima niestety jest czasem, kiedy to nasze kochane osiem kółek trzeba odstawić do szafy. Zamieniamy je najczęściej na łyżwy - ale co zrobić z rolkami, po prostu odłożyć je do szafy? Nic bardziej mylnego!

Jeśli Twój sprzęt na jesień był używany, na pewno nie raz zaliczył malutką kałużę, albo trawę. Jest to normalne, lecz po takich sytuacjach trzeba zadbać o to, by nasze rolki nie zostały zostawione samopas.

Podstawą jest rozkręcenie i wyczyszczenie kółek i łożysk. Nie jest to trudne - wystarczy kluczem imbulsowym odkręcić kółka, wyciągnąć je i przeczyścić ścierką. Ze środka wyjmujemy łożyska, które powinniśmy z wierzchu oczyścić - suchą szmatką, bez użycia żadnych rozpuszczalników które mogą zniszczyć smar znajdujący się w środku. Jeśli nie zaliczaliście rolkami wielkich kałuż, nic więcej nie będzie potrzebne. Można rolki odłożyć do szafy. :)

Następnie jest czas na to, by dobrać łyżwy. Jeśli już kiedyś jeździliście, na pewno wiecie jaki typ i rozmiar wam pasuje, a w większości macie pewnie swój własny sprzęt. Jeśli nie, polecamy udać się do wypożyczalni, gdzie będziecie mogli ocenić, co najlepiej wam leży na nodze.

Jeśli 1 raz widzicie lodowisko na oczy, polecamy zacząć dopiero wtedy, gdy wyjedziecie na urlop. Przyjemniej jest, gdy mamy świadomość, że w razie upadku następny dzień spędzimy w wygodnym pokoju w pensjonacie, zamiast iść z siniakami do pracy. :)

Gdy już dobierzecie łyżwy, czas pomyśleć o lodowisku. Nie uczymy się jazdy na sztucznym lodowisku! Niestety ale na takich obiektach jeździ się inaczej niż na zwykłym lodzie, i jak od początku nauczycie się stylu jazdy na czymś takim, potem ciężko Wam się będzie przestawić na “zwykłą” jazdę. Najlepsze lodowisko dla osoby początkującej to takie, na którym mało osób jeździ, a bandy są śnieżne.

Zostaje nam tylko ubrać łyżwy i wejść na lodowisko. Na sam początek warto trzymać się blisko band, by było o co się złapać. Dopiero kiedy poczujecie się swobodnie na lodzie, można próbować jazdy z dala od band. Świat należy do odważnych - ale zarazem z rozmysłem! Wystarczy kilka wypadów i będziecie mogli swobodnie ciąć lód.


Dodano: 2014-12-04
Komentarze (0)
Dodaj komentarz