Wakacje z dzieckiem? Zabierz ze sobą te akcesoria

Wakacje to długo wyczekiwany czas. Niezależnie od tego, dokąd się wybieramy, warto odpowiednio przygotować się do wyjazdu – zabrać potrzebne rzeczy i zadbać o ciekawe i kreatywne zabawy dla naszego dziecka. 

Dobry czas przede wszystkim

Jeśli na urlop wybieramy się autem, mogą przydać się podróżne wersje ulubionych gier naszych dzieci, np. szachy czy warcaby na magnetycznej podstawce, która uniemożliwi przesuwanie się pionków, nawet na najmocniejszych zakrętach. Przydadzą się również, w zależności od wieku naszej pociechy, układanki, książeczki magnetyczne. Dobrym pomysłem może być również zabranie ze sobą audiobooków. Na miejscu wypoczynku na dziecko czeka z pewnością bardzo dużo atrakcji, warto jednak pomyśleć, czym może się zająć rano lub wieczorem w pokoju hotelowym, żebyśmy mogli np. w spokoju wziąć prysznic. Dobrym rozwiązaniem będzie kolorowanka z kredkami lub zmywalnymi flamastrami. Jeśli nasza pociecha ma zacięcie artystyczne, mogą się jej również przydać markery olejne, którymi podpiszemy np. wspólnie zrobioną wycinankę. 

Lista przydatnych rzeczy

Wyjeżdżając na wakacje z dzieckiem musimy przewidzieć wiele okoliczności, dlatego zawsze warto mieć ze sobą następujące rzeczy:

– Termometr dla dziecka – pozwoli na monitorowanie temperatury dziecka w przypadku choroby.

– Kosmetyki dla dziecka – warto zabrać ze sobą podstawowe kosmetyki, takie jak płyn do kąpieli, krem do pielęgnacji skóry i chusteczki nawilżane.

– Apteczka – powinny się w niej znaleźć środki przeciwgorączkowe, plastry i opatrunki, preparaty odstraszające komary i kleszcze, krem z filtrem, łagodny żel chłodzący (w przypadku poparzeń słonecznych). 

– Chusta do noszenia dziecka – przyda się podczas zwiedzania i spacerów brzegiem plaży. 

– Pieluszki i chusteczki nawilżane – to podstawowe akcesoria, które warto zabrać ze sobą, aby zapewnić dziecku czystość i higienę. Warto pamiętać również o pieluszkach do kąpieli i jednorazowych zapachowych woreczkach na zużyte pieluszki. 

–  Butelki, smoczki i pojemniki na mleko – jeśli dziecko jest karmione butelką, warto zabrać ze sobą odpowiednią ilość butelek, smoczków i pojemników na mleko. 

– Podróżna mata do przewijania – z nieprzeciekającą warstwą pozwoli Ci przewinąć maluszka w każdym miejscu i zapewnić przy tym odpowiednią higienę. 

– Nocnik – doskonale sprawdzi się w pokoju hotelowym, jak również w trakcie podróży samochodem. 

– Łóżeczko turystyczne – jest dostępne w niektórych hotelach, a korzystanie z niego bardzo ułatwi nam codzienne funkcjonowanie w pokoju hotelowym. Będziemy mieli miejsce, do którego bezpiecznie odłożymy dziecko, by np. wziąć szybki prysznic. 

– Termos – przydatny na długie wycieczki samochodowe, kiedy chcesz mieć przy sobie ciepły napój dla siebie lub dziecka.

 

Warto pamiętać, że podczas pakowania akcesoriów do wakacyjnej walizki dla dziecka, należy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i preferencje naszej pociechy, a także na warunki panujące w miejscu docelowym. Przed wyjazdem zaplanujmy również ciekawe aktywności dla naszego malucha. 


Dodano: 2023-05-15 11:01:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz