Spacerem po Rewalu

Dla sympatyków spacerów, także z dwoma kijkami, a więc uprawiających nordic walking, przygotowano w Rewalu bogatą w malownicze krajobrazy, pętlową trasę o nazwie szlak Rewalska Kraina Słońca. Szlak rozpoczyna się przy hali sportowej, przy ulicy Kamieńskiej i prowadzi m.in. przez Aleję Róż i Zakochanych, taras widokowy, pomnik rybaka, stację kolejki wąskotorowej i przez pobliskie miejscowości ­Trzęsacz, Śliwin, by finalnie doprowadzić do miejsca startu. Trasę można także z powodzeniem pokonać jadąc na rowerze.

Równie ciekawym szlakiem jest Wschodni Szlak łącznikowy, który prowadzi przez Rewal i Niechorze, gdzie podczas spaceru odwiedzić można np. Latarnię Morską.

Nieco bardziej wymagającą trasą jest czerwony szlak pieszy, stanowiący część Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Szlak ten wije się wzdłuż polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, prowadząc od granicy państwa w Świnoujściu po Żarnowiec. Trasa łączy ze sobą najciekawsze i najpopularniejsze polskie kurorty nadmorskie. Całkowita długość szlaku wynosi 378 kilometrów.

Dodano: 2016-06-10 09:56:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz