Śliwin oazą ciszy i spokoju.

 Śliwin - to malownicza mała miejscowość leżąca w województwie zachodniopomorskim, powiecie gryfickim, w gminie Rewal. Znajduje się w promieniu około 1 kilometra od Rewala.


Otoczona jest malowniczymi polami uprawnymi, do dnia dzisiejszego jeszcze wielu mieszkańców uprawia tu rolnictwo. Słynie z głównej Alei Lipowej - drogi wzdłuż której możemy podziwiać przepiękne rozłożyste lipy. W Śliwinie zachowały się do dziś stare potężne stodoły, oraz budynki gospodarcze. Znajdziemy tu oazę ciszy i spokoju. W budynku po starej mleczarni działa prężnie miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, podtrzymujące tradycje ludowe. Co roku są tu organizowane huczne obchody ludowego święta. Wiejska świetlica organizuje dla najmłodszych ciekawe różnego rodzaju zajęcia gry na instrumentach, plastyczne i rękodzielnicze.


Rozwija się tu agroturystyka, która wśród turystów zyskała dużą sympatię. Po przeprowadzonych w 2009 roku badaniach archeologicznych uznao, że znajdowało się tu ,, grodzisko " z okresów średniowiecza. Podczas prowadzonych badań natrafiono na drobne przedmioty ceramiczne i szklane noszące znamię historyczne tych okresów.


W Śliwinie turyści mogą doskonale odpocząć po aktywnie spędzonym dniu na plaży, czy też na zwiedzaniu okolicznych atrakcji. Wynajmiemy tu pokoje, na zwolenników agroturystyki czekają doskonale urządzone gospodarstwa agroturystyczne wyposażone w wygodne miejsca noclegowe, miejsca do grillowania, czy dla najmłodszych ciekawie urządzony i bezpieczny plac zabaw.


Ciekawe położenie Śliwina pozwoli każdemu turyście na dowolną formę wypoczynku, bardziej, lub mniej aktywną. Na najbliższą plażę, czy na zakupy, bądź ciekawy dłuższy spacer możemy udać się do pobliskiego Rewala, chcąc odwiedzić Niechorze, czy Pogorzelicę możemy skorzystać z często tu kursującego transportu publicznego mam tu na myśli autobusy PKS, czas takiego dojazdu ok 20 minut, w sezonie letnim możemy skorzystać z kursującej tu NADMORSKIEJ KOLEI WĄSKOTOROWEJ, głównej atrakcji turystycznej gminy Rewal - polecam podróż, gwarantuje moc wrażeń.


 Wiejski charakter tej cudownej małej miejscowości zapewni nam błogi odpoczynek pełen ciszy i anielskiego spokoju. Śliwin - miejsce do którego warto zajrzeć z uwagi na specyficzny klimat tu panujący przepełniony wiejską sielanką - polecam!

Dodano: 2013-11-09
Komentarze (0)
Dodaj komentarz