Rewal- idealny dla zakochanych

Osobiście uwielbiam Rewal. Fantastyczna miejscowość, która zmieniła się ( zdecydowanie na lepsze ) w bardzo krótkim czasie. Oferuje Nam mnóstwo ciekawych miejsc. Można wybrać się na spacer i zobaczyć wiele interesujących rzeczy, których nigdzie indziej w Polsce nie zobaczymy.

Specjalnie dla Was opiszę jeden taki spacer. Spacer, na który koniecznie musicie wybrać się z ukochana osobą.

Zaczynamy od głównego deptaku i kierujemy się w stronę tarasu widokowego. I oto mamy pierwsze magiczne miejsce. Nie da się nie zauważyć dużej ilości kłódek zawieszonych na poręczach tarasu. Te kłódki zawiesili zakochane pary. Są na nich wygrawerowane inicjały, imiona, daty..Przy niektórych wiszą smoczki :) Nie bez powodu nazwałam to miejsce magicznym.

Wychodząc z tarasu kierujemy się na lewo. Po drodze mijamy taras widokowy (decydowanie większy od poprzedniego). Możemy podziwiać wspaniałe widoki. Idąc dalej widzimy Małego Księcia. Chyba każdy czytał i uwielbia jego postać :) Stoi on na planecie i w ręku trzyma różę, które ktoś niestety złamał. Następnie dochodzimy do tzw. ALEI ZAKOCHANYCH. Mijamy tablicę, na której wypisane jest „kocham Cię” w kilkudziesięciu językach. Prawda, że wspaniałe? Z oddali wyłania Nam się Romeo i Julia. Zakochani siedzą na ławce, wpatrzeni w siebie. W powietrzu czuć MIŁOŚĆ! :) Podpowiem, że może to być świetne miejsce na oświadczyny (zapewne niejeden już to tam zrobił). Super miejsce na zdjęcia. Zaraz obok widzimy wielkie serce z kwiatów. Wszystko razem robi spore wrażenie. Na prawo mamy Aleję Różaną- bardzo przyjemne miejsce, można pójść i posiedzieć na ławce, w otoczeniu pięknie pachnących róż.

Oczywiście nie zapomnijmy o klasycznym spacerze po plaży podczas zachodu słońca :)

Mam nadzieję, że osoby, które jeszcze nie były w Rewalu, zachęciłam do odwiedzenia, a Ci, którzy już byli, zgodzą się ze mną w 100% :)

Dodano: 2013-10-11
Komentarze (0)
Dodaj komentarz