Rewal - idealny adres na morskie wakacje!

Rewal to jedna z najbardziej malowniczych i spokojnych miejscowości wypoczynkowych nad polskim morzem. Położony jest u wybrzeży Morza Bałtyckiego, między Kołobrzegiem a Międzyzdrojami. W ciągu sezonu letniego baza noclegowa pęka w szwach. Nic dziwnego – ilość atrakcji turystycznych w Rewalu sprzyja decyzjom by wolne chwile spędzić właśnie tam. Co warto odwiedzić oraz gdzie można na dłużej się zatrzymać podczas nadmorskiej podróży, dowiesz się z poniższego artykułu.

Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi

Jeśli Twoje pociechy lubią się bawić i zwiedzać, Rewal to idealne miejsce na wypoczynek. Znajduje się tu m.in. Bajkowa Chata, w której zatopicie się w świat baśni, iluzji i strachu. Spotkacie m.in. Jasia i Małgosię, odwiedzicie komnatę Śpiącej Królewny oraz staniecie oko w oko z wampirem Drakulą.

Jeśli lubicie obserwować z bliska ryby i inne ssaki koniecznie odwiedźcie Park Wieloryba. Główną atrakcją parku jest płetwal błękitny o długości 35 metrów oraz około 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach.

W Rewalu znajdziecie także szkielety wielorybów - dwie stalowe konstrukcje ustawione niedaleko tarasu widokowego. Rewalskie wieloryby noszą imiona Ventus (Wiatr) oraz Fluctus (Fala) i stanowią centralny punkt placu, przy którym stoją. Wokół ustawione zostały ławko, a nieopodal postawiono fontannę. Po zapadnięciu zmroku można podziwiać jej barwną iluminację.

Przestrzeń dla zakochanych

W Rewalu nie brakuje również romantycznych miejsc, gdzie można udać się z drugą połówką. Poza rewalską plażą i malowniczym klifowym wybrzeżem warto wybrać się na spacer po Alei Zakochanych, która prowadzi z platformy widokowej do kolejnego tarasu. To właśnie tu możecie zobaczyć rzeźby najbardziej znanych par literackich jak np. Romeo i Julii autorstwa Grzegorza Sztuki.

Równie ciekawym miejscem na romantyczne spotkanie jest Aleja Róż.

Odpoczynek dla wszystkich

Jeśli lubisz robić wystrzałowe zdjęcia na Instagrama czy do rodzinnego albumu koniecznie odwiedź również RewaLOVE przy ulicy Słonecznikowej 9. Znajdziesz tu m.in. piankowy basen, papryczkową huśtawkę, magicznego jednorożca w skali 1:1 oraz liczne miejsca iluzji.

Spragnieni rozrywki i kultury niech zapiszą adres: Plac Westerplatte 32, gdzie mieści się kultowy już rewalski Amfiteatr, do którego przyjeżdżają przez cały rok gwiazdy teatru, filmu i telewizji. To również miejsce, gdzie można na żywo śledzić rok rocznie wybory Miss Bałtyku.

Decydując się na wczasy w Rewalu sprawdź noclegi w Rewalu – Przymorzu.pl

Dodano: 2021-09-27 09:59:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz