Rewal - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Rewal z pewnością zalicza się do najciekawszych kurortów turystycznych nad polskim morzem. I nic dziwnego, że przyjeżdża tutaj sporo grup zorganizowanych, poszukujących miejsca na wypoczynek i atrakcji mile wypełniających czas. Z dość oczywistych względów przeważają tutaj młodzieżowe kolonie - przy czym sezon wakacyjny to nie jedyny czas, kiedy przyjeżdża się z gromadką dzieciarni nad Bałtyk. Wiosenną zieloną szkołę organizuje też spora część edukacyjnych placówek podstawowego szczebla, choćby po to żeby zresetować głowy przed decydującym okresem wystawiania ocen końcowych. Rzecz jasna szkolne wycieczki nie zwykły całkowicie zaniedbywać nauczania w trakcie takich wyjazdów.

Niezłym połączeniem porządnej rozrywki ze szczyptą dydaktyki dla dzieci z zielonych szkół wykazuje się Park Wieloryba. Otóż tutaj koloniom młodzieżowym oferuje się wiele szczegółowo wykonanych figur, wzorowanych na prawdziwych gigantach z oceanów. Możliwość zrobienia sobie zdjęcia z głową w paszczy rekina to dla szkolnych wycieczek jedno, a drugie - garść informacji o poszczególnych gatunkach. Kolejną atrakcją obleganą przez duże, zorganizowane grupy dzieci są “Piraci i Papugi”, a łącznie w tym zakątku Rewala przygotowano cztery różnorodne sekcje tematyczne.

Jeszcze lepiej pożenienie zabawy z edukacją - tyle że z historii i poniekąd kultury regionalnej - udało się w dziwnowskim Parku Miniatur i Kolejek. Zdecydowanie warto zabrać tam podopiecznych ze szkolnej wycieczki, w Rewalu nic podobnego nie ma, a odległość do atrakcji nie jest szczególnie duża. A przyjazd tutaj to idealny sposób na to, aby kolonia mogła zobaczyć i szybko porównać wszystkie latarnie morskie, jakie znajdują się obecnie na polskim wybrzeżu. Przewodnicy nie odmawiają też zielonym szkołom ciekawostek - zarówno technicznych, jak i ludowych opowieści związanych z poszczególnymi wieżami sygnałowymi. Na młodszych grupach zorganizowanych jeszcze większe wrażenie wywołuje potężna i zawiła makieta kolejowa (ponad 1 km torów), po której co i rusz śmigają kolorowe pociągi.

Pierwowzory pewnej (drobnej) części zabawek z parku, dzieci z kolonii mogą zobaczyć podróżując Nadmorską Kolejką Wąskotorową - to jedna z najciekawszych atrakcji gminy Rewal. Szkolna wycieczka pociągiem, do tego wiekowym, przywróconym do życia zabytkiem, nie zdarza się codziennie. Jakby tego było mało, grupa zorganizowana ma zapewniony szereg dodatkowych zajęć i pokazów - jeśli tylko opiekunowie się na takowe zdecydują. Zielona szkoła wzbogacana jest m.in. o lekcję nt. bursztynu, specjalne certyfikaty czy wcielenie się w konduktora.

W Rewalu nie brakuje również innego rodzaju atrakcji i zakątków, do których zwyczajnie dobrze będzie zabrać dzieci na koloniach. W przypadku przedszkolaków, taką szkolną wycieczkę warto zaprowadzić do Bajkowej Chaty - pod warunkiem, że postacie z klasycznych baśni nie wystraszą maluchów za bardzo. Usportowiona młodzież na zielonej szkole ma do dyspozycji całe mnóstwo różnych obiektów, ze skateparkiem i sporym kompleksem kilku boisk na czele. Niezłym pomysłem będą też konne rajdy, które z udziałem całej zorganizowanej grupy nabierają szczególnego uroku.

Dodano: 2017-02-06
Komentarze (0)
Dodaj komentarz