Pomniki przyrody w Gminie Rewal

W całej Gminie Rewal znajduje się kilka interesujących pomników przyrody, którym warto przyjrzeć się przechadzając się nieopodal.

W Rewalu znajdują się dwa pomniki przyrody, które zostały uznane w 2003 roku. Pierwszy z nich znajduje się przy rozwidleniu ulic Saperskiej oraz Westerplatte, vis a vis hotelu Residence. To jesion wyniosły o wysokości 24 metrów. Drugim z pomników wartych uwagi jest ostrokrzew kolczasty, który osiągnął wysokość 5,5 metra. Można go podziwiać przy ulicy Westerplatte 5.

Na miłośników przyrody w Pustkowie czekają trzy pomniki przyrody, ustanowione w 2003 roku. Pierwsze dwa, to okazałe wiązy szypułkowe. Można je podziwiać pomiędzy ulicami Nadmorską a Spacerową. Wiązy osiągają tu imponującą wysokość 26 metrów. Kolejnym pustkowskim pomnikiem przyrody jest dąb szypułkowy o wysokości 21 metrów. Zlokalizowany jest przy drodze do Dreżewa.

W Trzęsaczu także można podziwiać ciekawy pomnik przyrody, który stanowią 4 lipy drobnolistne o wysokości dochodzącej do 19 metrów. Wszystkie cztery drzewa znajdują się przy ulicy Pałacowej, przy dawnym założeniu pałacowym i kościele.

Dodano: 2016-06-09
Komentarze (0)
Dodaj komentarz