Podsumowanie sezonu letniego

Urząd Gminy Rewal dokonał ostatecznego podsumowania sezonu. Z przedstawionych informacji wynika, że mijające lato należy uznać za udane. Przyczyniła się do tego zdecydowanie pogoda, która tak udana na naszym wybrzeżu nie była już od wielu lat. Dzięki temu, wybrzeże rewalskie przeżyło prawdziwy najazd turystów, na których czekała dobrze przygotowana infrastruktura turystyczna. Według informacji podanych przez urząd, słoneczne lato spowodowało, że znacznie wzrosły dochody w sektorach związanych ściśle z różnymi formami wakacyjnego wypoczynku.

Na taki sezon lokalna branża turystyczna czekała od dawna. Wyjątkowo słoneczne wakacje odzwierciedlenie znalazły w liczbach, które doskonale obrazują wyjątkowość tego sezonu.

Według Roberta Skarburskiego, burmistrza Rewala, lato okazało się bardzo łaskawe zarówno dla turystów odwiedzających gminę, jak i dla lokalnych przedsiębiorców. Piękna pogoda sprzyjała turystyce nadmorskiej, umożliwiając plażowe lenistwo i kąpiele – zauważa burmistrz.

Zwraca on również uwagę na coraz powszechniejszy trend, którym jest wzrastająca liczba turytów, wybierających się nad morze dopiero we wrześniu. Miesiąc ten jest często jeszcze bardzo pogodny i wielu turystów wybierających bardziej spokojną atmosferę, niż to mam miejsce w okresie wakacji, odwiedza wybrzeże właśnie w tym okresie. Tak też było i tym razem.

Wszystko to przyczyniło się do większego zainteresowania turystyczną ofertą gminy. Szczelnie wypełniły się pensjonaty, kwatery, kempingi, lokale usługowe, no i oczywiście plaże. Burmistrz podkreśla, że oprócz słonecznej pogody, o pozycji i zainteresowaniu gminą decydują starania i zaangażowanie wszystkich osób związanych z branżą turystyczną. Ich ciężka praca sprawia, że miejscowości wybrzeża rewalskiego oferują jeden z najwyższych poziomów usług. Nikt nie zasłużył tak na tegoroczne lato, jak lokalna branża turystyczna – twierdzi.

Mimo niezwykle dużego ruchu turystycznego, gmina poradziła sobie całkiem dobrze. Cała infrastruktura funkcjonowała bez zarzutów, na parkingach nie zabrakło miejsc, a kąpieliska otrzymały aż 6 certyfikatów „Błękitnej Flagi”.

Ten sezon był też wyjątkowy pod kątem wykorzystania infrastruktury służącej uprawianiu aktywnego wypoczynku. Sprzyjało temu coraz lepsze zagospodarowanie doskonałych warunków naturalnych gminy. Idealnie sprawdził się nowoczesny system wypożyczania rowerów Rewal Bike System, który w połączeniu z ciągle powstającymi szlakami rowerowymi i pieszymi sprawia, że turyści coraz chętniej korzystają z rowerów lub po prostu zażywają długich pieszych wycieczek.

Należy jedynie mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie pogoda również sprzyjać będzie rewalskiej branży turystycznej oraz władzom gminy, pozwalając tworzyć dla turystów coraz ciekawszą i bogatszą ofertę wypoczynkową.

Dodano: 2013-10-02
Komentarze (0)
Dodaj komentarz