Plaże dla czworonogów

Szykując się do wyjazdu nad polskie morze, musimy się stosowanie przygotować. Spakować niezbędne rzeczy, sprawdzić pogodę i zarezerwować miejsce pobytu. Gdy wraz z nami na urlop wybiera się nasz czworonożny przyjaciel, ważnym jest także sprawdzenie okolicznych plaż. Czy aby na pewno zostaniemy tam wpuszczeni wraz z naszym psem?

Nadmorskie gminy do obecności osób z psami odnoszą się różnie. W jednych miejscowościach obowiązuje kategoryczny zakaz wprowadzania czworonogów na wytyczone kąpieliska, w innych mamy specjalnie do tego celu wydzielone fragmenty plaż. Informuje o tym stosowny znak, znajdujący się przy zejściu.

W niektórych miejscowościach np. w Sopocie plaże zostają otwarte dla czworonogów dopiero pod wieczór, od 18:00 do 24:00.

Pierwsze plaże, na które można było się udać z psem, zostały wytyczone w Świnoujściu. Zaopatrzono je w odpowiednie pojemniki i woreczki, niezbędne do posprzątania po zwierzaku.

Zanim udamy się razem z naszym pupilem, na wytyczoną plaże pamiętajmy, aby zabrać ze sobą smycz oraz kaganiec. Są o one nieodzowne, podobnie jak świeża zimna woda, miska i skrawek cienia. Warto wcześniej dowiedzieć się jak zadbać nie tylko o zdrowie psa, ale także o jego dobre samopoczucie. W końcu to, co dla nas jest źródłem przyjemności dla niego, może okazać się niemiłe i stresujące.

Możliwość wprowadzenia na plaże psa zależy od postanowień danej gminy. Najwięcej przystosowanych plaż odnajdziemy w gminie Rewal, tutaj prawie każda nadmorska miejscowość posiada odpowiednie wytyczone kąpieliska. Dla porównania w miejscowościach należących do gminy Mielno wszędzie na wytyczonych plażach obowiązuje zakaz. Tam pozostaje korzystanie z tzw. dzikich plaż.
Pamiętać również należy, że za wprowadzenie psa na plażę gdzie jest to zabronione, możemy otrzymać mandat. A kara jest niemała i może sięgnąć nawet 500 złotych.

mapa opublikowana przez serwis „popiasku.pl” z plażami „dla psów”


Dodano: 2014-06-16 13:54:24

Komentarze (0)
Dodaj komentarz