Jesienny wypad z dzieckiem nad morze.

           Każda pora roku jest dobra na wyjazd nad morze. Jesień jest idealnym czasem aby pojechać i pospacerować po pustej szerokiej, piaszczystej plaży. Piękna złota jesień nad naszym polskim Bałtykiem jednym słowem - rewelacja. Szum fal, mocny wiatr wieje od strony wody, nad głowami latające mewy, czas rozmyślań w ciszy i anielskim spokoju. Tu można się doskonale zrelaksować, zażyć czystego pełnego jodu morskiego powietrza. Pora doskonała na podbudowanie własnego zdrowia, szczególnie jeśli ktoś z nas ma problemy zdrowotne tarczycy, zatok ,lub układu oddechowego. W oddali widać kilka osób spacerujących po plaży, pewnie to kuracjusze z pobliskich tutejszych ośrodków wypoczynkowych, czerpiący korzyści z porannego spaceru, nasyconego morską bryzą.

 

           Osoba mające problemy zdrowotne szczególnie dotyczy to alergików, lekarze radzą by to właśnie w porze jesiennej zabierać małe dzieci nad Bałtyk. Pobyt w tym okresie podnosi u naszych milusińskich odporność. Czas takiego pobytu powinien wynosić zdaniem lekarzy minimum trzy tygodnie, ponieważ pierwszy tydzień jest okresem adaptacyjnym dla dziecka, maluszek oswaja się z gwałtowną zmianą klimatu, jego organizm zaczyna kumulować nowe wartości zawarte w morskim powietrzu.

 

           Główną zaletą morskiego powietrza jest tzw. ,, aerozol morski " tworzący się na skutek rozbicia morskich fal w powietrzu, co powoduje nagromadzenie się cząstek wody i zwiększenie zawartości jodu. Należy również pamiętać o dobraniu odpowiedniego ubrania dla siebie jak i dziecka, nie można przemarznąć, ani się przegrzać.

 

           Wyjazd na wczasy nad morze to wielka frajda dla maluchów, raj na plaży dostatek piasku, muszelek oraz wspaniała beztroska zabawa, która z pewnością utkwi na długo w pamięci naszych pociech. Pamiętajmy - o zabraniu ze sobą zestawu do piasku, wiaderko, szpadelek, sitko, foremki - to praktyczny i pomocny zestaw do zabawy dla każdego maluszka.

 

Polecam każdemu wyjazd z dzieckiem nad morze właśnie jesienią!

Dodano: 2013-11-10
Komentarze (0)
Dodaj komentarz