Oskar poleca – Rewal

Rewal to główna miejscowość wybrzeża, od którego wzięła się nazwa wybrzeże rewalskie. Jest to urocze miejsce, które odwiedziłem przy okazji ostatnich wakacji. Wrażenie wyniesione z tego pobytu sprawia, że zdecydowanie mogę polecić je tym, którzy cenią sobie zarówno szerokie, piaszczyste plaże, czyste morze i bogatą przyrodę, jak i tym, którzy preferują aktywny wypoczynek. Jedni i drudzy w Rewalu znajdą dla siebie bogatą ofertę na spędzenie wolnego czasu.

Co warto zobaczyć w Rewalu? Bez wątpienia nie można pominąć nowoczesnej nadmorskiej platformy widokowej, alei zakochanych i alei róż (very romantic :),pozostałości po niemieckiej stacji radarowej „Kruk”, parku wieloryba z ponad setką modeli morskich stworzeń czy pomnika rybaka.

Jeśli pragniemy aktywnie spędzić nasz urlop, czekają na nas dobrze oznakowane turystyczne szlaki piesze lub specjalnie przygotowana zapętlona trasa, nazwana Rewalską Krainą Słońca. Możemy też skorzystać z nowoczesnego kompleksu sportowo – rekreacyjnego, w którym cały rok trenują profesjonalni sportowcy, a którego infrastruktura udostępniania jest również gościom odwiedzającym Rewal.

Pogoda, jak wiadomo, w te wakacje dopisała, więc aktywność i zwiedzanie udało się połączyć z wylegiwaniem się na piasku i korzystaniem z kąpieli słonecznych i morskich.

W mieście czuje się gościnność mieszkańców i starania władz gminy o zadowolenie turystów.
Zdecydowanie warto tu wrócić.

Dodano: 2013-10-04 15:01:02

Komentarze (0)
Dodaj komentarz