Nowy Śliwin - atrakcyjną dzielnicą Rewala

 Śliwin Bałtycki - zwany także Nowym Śliwinem, uznany Uchwałą Rady Gminy 1 stycznia 2001 roku - przyłączony do Rewala.


Dzielnica Rewala słynąca kiedyś głównie z ulicy Klifowej na której wybudowano ładny taras widokowy, piękny ,, długi balkon na Bałtyk ".  Świetnie usytuowane miejsce, pełne lokali gastronomicznych , usługowo - handlowych. Idealne na odpoczynek. Możemy tu podziwiać uroki naszego polskiego morza. Wschody i romantyczne zachody słońca, okolica uwielbiana przez turystów odwiedzających Rewal. Jest to dobre miejsce na romantyczny spacer we dwoje, a także bezpieczne do spacerów dla rodzin z dziećmi. Dawny rozklekotany chodnik zastąpiła nowa nawierzchnia idealna do spacerów, bądź do jazdy

rowerem.


Kierując się w głąb deptaka dotrzemy do słynnej w całym kraju Alei Zakochanych, miejsca szczególnie lubianego przez rzeszę turystów. Świetnie położone wśród pięknego drzewostanu. Znajdują się tu ławeczki ,, Romea i Julii ", oraz ,, Małego Księcia i Róży ", przy których należy wykonać przymusowo pamiątkowe zdjęcia. Miejsce jest jedną z głównych atrakcji turystycznych gminy Rewal.


Kolejnym ciekawym i wartym odwiedzenia miejscem jest Aleja Różana, cudnie pachnąca i kolorowa, posiadająca aż 148 gatunków róż. Białe, czerwone, żółte, różowe - tego się nie da opisać to miejsce trzeba zobaczyć. Można tu usiąść na ławeczce i podziwiać piękno i zapach tych uroczych kwiatów. Miejsce idealne dla osób narażonych na stres, tu można idealnie wypocząć i nabrać sił witalnych będąc na urlopie.


W Śliwinie znajdziemy czystą piaszczystą i bezpieczną plażę, ośrodki wczasowe, kilka kempingów, małe punkty gastronomiczne. W głębi miejscowości znajduje się zabytkowy budynek zwany dawniej Seehospiz - imienia księżniczki Cecylii, obecnie mieści się w nim MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY. Główną ulicą przebiegającą przez Śliwin dotrzemy do Niechorza w okolicę latarni morskiej kolejnej atrakcji turystycznej wybrzeża rewalskiego.

Aleja Zakochanych i Aleja Różana - to miejsca, które warto zobaczyć, takie jest moje zdanie, oceńcie to sami...

Serdecznie polecam !

Dodano: 2013-11-09
Komentarze (0)
Dodaj komentarz