Najważniejsze informacje o Rewal Bike System

Rewal Bike System to nie lada gratka dla miłośników dwóch kółek. Turyści coraz częściej wybierają aktywny wypoczynek, a turystyka rowerowa ze względu na dostępność, koszty i nieskomplikowany profil, zyskuje rokrocznie coraz to większe rzesze fanów.

Władze lokalne Wybrzeża Rewalskiego, śledząc obecnie obowiązujące trendy, wyszły kilka lat temu ze świetną inicjatywą, znacznie wzbogacając atrakcyjność oferty dla odwiedzających.

A czym właściwie jest Rewal Bike System? To zintegrowana sieć wypożyczalni rowerowych, bazujących na nowoczesnym programie komputerowym. W trzech miejscowościach gminy: w Rewalu, Niechorzu i Pobierowie turyści w łatwy i szybki sposób wypożyczyć mogą rower. Cała procedura jest bardzo prosta. Najpierw należy okazać dowód tożsamości, następnie pracownik wypożyczalni skanuje kod kreskowy, znajdujący się na rowerze, by finalnie wydrukować i podpisać umowę. Zwracanie roweru jest równie proste i sprowadza się do ponownego odczytania kodu kreskowego z roweru, dzięki czemu program komputerowy może obliczyć realny czas jazdy oraz kwotę do zapłacenia.

Bardzo dużą zaletą systemu jest bezpłatna pomoc w przypadku awarii. Największym atutem jest jednak fakt, że wypożyczony rower można oddać w dowolnej miejscowości objętej systemem Rewal Bike System. Tym samym, drogę powrotną można pokonać pieszo, spacerując piaszczystym wybrzeżem lub ­i tu kolejna ciekawostka­ - Nadmorską Kolejką Wąskotorową.

W oparciu o jedną umowę – umowę najmu roweru – swobodnie będzie można skorzystać z usług Wąskotorowej Kolejki Nadmorskiej. Rzecz jasna, taki pakiet usług będzie objęty jedną ceną. Minimum formalności, przy szybkiej obsłudze, darmowym serwisie, niezwykłej mobilności, a także bezpośredni kontakt z naturą, sprawiają, że Rewal Bike System wyrasta na jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych okolicy, z których mogą skorzystać zwolennicy aktywnego wypoczynku.

Cennik:

 • Indywidualny turysta – 1 godzina – 7 zł,
 • Indywidualny turysta – 1 dzień – 40 zł,
 • Grupa turystów (powyżej 5 osób) – 1 godzina / 1 dzień – upust 20%,
 • Siodełko dla dziecka – jednorazowa opłata – 5 zł.

Dzień korzystania z usług wypożyczalni trwa od godziny 8:00 do 20:00. W przypadku chęci zamówienia sprzętu dla grupy, należy poinformować o tym pracownika wypożyczalni z jednodniowym wyprzedzeniem. Minimalny czas wypożyczenia sprzętu wynosi jedną godzinę zegarową. Czas najmu zostaje naliczany w pięć minut po wypożyczeniu roweru.

Kontakt:

 1. Hala Sportowa, ul. Szkolna 1, 72­-344 Rewal
  telefon: 92 38 62 993
 2. Kompleks sportowo – rekreacyjny,ul. Leśna 3, 72-350 Niechorze
  telefon: 91 38 63 684
  e­mail: pmucha@rewal.pl
 3. Kompleks sportowo–rekreacyjny ul. Moniuszki 4, 72-346 Pobierowo
  telefon: 91 38 77 178

Więcej o REWAL BIKE SYSTEM.

Dodano: 2016-06-10 11:22:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz