Nadmorska Kolej Wąskotorowa: atrakcje na trasie kolejki - gdzie warto zatrzymać się na trasie?

  • Rewal
  • Blog
  • Nadmorska Kolej Wąskotorowa: atrakcje na trasie kolejki - gdzie warto zatrzymać się na trasie?
Wśród licznych atrakcji, z których dorośli oraz dzieci mogą korzystać nad brzegiem Bałtyku warto podkreślić walory kolei wąskotorowej. Kursująca na dwóch trasach kolejka pozwala nie tylko podziwiać wyjątkowe krajobrazy nadmorskie oraz niezwykłe piękno nadmorskich miejscowości, ale i korzystać z atrakcji, umiejscowionych przy trasie. Nadmorska Kolej Wąskotorowa kursuje na trasie z Gryfic do Pogorzelicy oraz z Trzęsacza do Pogorzelicy. Różniące się długością trasy dostarczają wrażeń, atrakcyjnych zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych pasażerów.

Atrakcje na trasie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej - Niechorze miejscem wielu atrakcji turystycznych

Niechorze, słynące z przeznaczonej do zwiedzania latarni morskiej poza tym wyjątkowym elementem architektury, który obowiązkowo musisz odwiedzić, przejeżdżając przez tę miejscowość oferuje zwiedzanie Parku Miniatur Latarni Morskich, zlokalizowanego w sąsiedztwie zabytkowego obiektu. Koniecznie warto odwiedzić tam Motylarium, gdzie podziwiać można żywe okazy z całego świata. To wyjątkowe miejsce dla wielbicieli przyrody powinno być obowiązkowym punktem na trasie zwiedzania, podobnie jak Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Obiekt ten organizuje indywidualne oraz grupowe zwiedzanie oraz projekt Edukacyjną Podróż w Czasie, dedykowaną dla uczniów szkół podstawowych. 

Stacja Trzęsacz

Nadmorska Kolej Wąskotorowa - to musisz zwiedzić w Rewalu

Położona na trasie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej miejscowość Rewal jest jedną z najchętniej wybieranych destynacji turystycznych w sezonie letnim. Dla podróżujących wąskotorówką oferowana jest wyjątkowa atrakcja: Park Wieloryba. W tym niezwykłym miejscu spodoba się zarówno najmłodszym, jak i dorosłym uczestnikom wyprawy. Obiekt posiada ekspozycję ponad 100 modeli ryb morskich oraz morskich ssaków oraz wiele atrakcji, które uprzyjemnią pobyt. Wyjątkowe miejsce na mapie Rewala jest doskonałą alternatywą dla wypoczynku gdy aura nie sprzyja plażowaniu. 

Trzęsacz na trasie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej - co warto zwiedzić?

Czy znasz osobę, która nie słyszała o ruinach kościoła w Trzęsaczu? Owszem, to bardzo popularne miejsce, znane z widokówek podobnie jak Latarnia Morska w Niechorzu. Ruiny kościoła na klifie warto zobaczyć osobiście, to miejsce jest niezwykłym tematem zdjęć, które przy sprzyjającym świetle wychodzą niezwykle klimatycznie. Romantyczna przestrzeń jest idealnym miejscem na randkę. Odwiedzając Trzęsacz, warto wstąpić również do Kościoła Neogotyckiego, który zachwyca nie tylko efektownym wyglądem wnętrz, ale bogactwem organizowanych tam wydarzeń muzycznych i kulturalnych. Miejscowość Trzęsacz zachwyca wyjątkową architekturą, którą warto zobaczyć na trasie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Dzięki odwiedzeniu tak urokliwych elementów nadmorskiego krajobrazu zyskasz wyjątkowe wspomnienia, które pozostaną z Tobą na wiele lat. Warta ubezpieczenie turystyczne w Polsce zagwarantuje Ci pomoc w nieprzewidzianej sytuacji podczas krajowych podróży.

kolej wąskotorowa

Relaks i NKW - gdzie skorzystasz z wodnych atrakcji?

Podróżowanie wąskotorówką jest samo w sobie wyjątkową atrakcją dla turystów w każdym wieku. Nie da się ukryć, że podczas przejazdu turyści znajdują się w pozycji siedzącej, co dla miłośników aktywności fizycznej może być czasem przerwy od ruchu. By nadrobić zaległości, warto skorzystać z wyjątkowej atrakcji, jaką jest Aqua Park Sandra Spa w Pogorzelicy. Niezwykły, wodny park rozrywki to świetne miejsce, by wypocząć aktywnie niezależnie od warunków pogodowych. Wysoka jakość wyposażenia, nowoczesne, bezpieczne konstrukcje oraz ogromny wybór wodnych rozrywek sprawiają, że park Sandra powinien obowiązkowo znaleźć się na mapie nadmorskich rozrywek. Odwiedzając to miejsce z dziećmi, masz gwarancję, że będą się świetnie bawiły. Bezpieczne miejsce sprawia, że każdy miłośnik atrakcji wodnych będzie chciał wrócić. 

kolej wąskotorowa

Nadmorska Kolej Wąskotorowa jest atrakcją, dedykowaną dla turystów w każdym wieku. Warto zapoznać się z rozkładem, obowiązującym w czasie Twojego pobytu nad morzem. Najlepiej odwiedzić stronę internetową tej atrakcji z zakładką aktualności, a przed planowanym przejazdem zadzwonić celem potwierdzenia. Skorzystaj z tej niezwykłej przygody, podziwiając niezwykłe krajobrazy wzdłuż trasy oraz samą kolejkę. Interesujesz się koleją i wąskotorówkami? Wystawa Nadmorskich Kolei Dojazdowych w Gryficach to miejsce na trasie przejazdu NKW, które zdecydowanie musisz odwiedzić, by poza morskimi pejzażami móc przenieść się do historii. Wystawa znajduje się w odległości 8 minut pieszo od stacji kolejki. 


Artykuł sponsorowany.

Dodano: 2023-12-05 14:33:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz