Na jakie stanowiska warto aplikować w Szczecinie?

Rynek pracy w Rewalu opiera się głównie na turystyce, często jest to praca sezonowa. Nic więc dziwnego, że wchodzący na rynek pracy      szukają nowych możliwości rozwoju. Szczecin to jedno z większych miast polski przy południowo-zachodniej granicy. Cieszy się on dużym powodzeniem przede wszystkim wśród młodych ludzi, dla których rynek pracy w tym okręgu jest wyjątkowo sprzyjający. Gdzie w Szczecinie łatwo znaleźć coś dla siebie?

Praca – Szczecin dla młodych

Szczecin to niezwykle ważny ośrodek gospodarczy i kulturalny w południowo-zachodniej Polsce. Bliskość do granicy z Niemcami i dogodna sytuacja na rynku zachęca coraz więcej młodych ludzi do rozwijania swojej kariery. Należy wspomnieć, że stopa bezrobocia wśród młodych osiąga najlepsze wyniki właśnie tam, nawet na skali światowej. W sieci, na stronach takich jak GoWork.pl, znajdziesz świetne oferty pracy ze Szczecina.

Gdzie szukać szczęścia bez większego doświadczenia? Najlepszym zatrudnieniem dla młodych osób jeszcze w trakcie nauki będzie stanowisko w usługach albo gastronomii. To dwie branże, które stale potrzebują pracowników, zwłaszcza z tak dogodnymi ulgami jak studenckie PIT-y 0.

Dużo ofert pracy znajdzie się również w logistyce i transporcie. Szczecin jest ważną siedzibą dużych logistycznych firm, które z miesiąca na miesiąc potrzebują coraz więcej rąk do pracy. Młodzi ludzie dobrze sprawdzą się na stanowiskach takich jak kierowca, czy magazynier. Za to osoby kształcące się konkretnie w kierunku logistycznym, mogą postarać się o staże i wspiąć jeszcze wyżej po drabinie kariery.

praca w IT

Rynek pracy dla specjalistów

Oczywiście i w transporcie i logistyce znajdą się miejsca dla osób piastujących wyższe stanowiska. Bliskość do naszego sąsiada, który w zachodniej gospodarce ma ogromne wpływy, wymaga od osób na stanowiskach kierowniczych odpowiedniego wykształcenia i profesjonalizmu. Niezwykle ważną kwestią dla pracodawców, którzy liczą na międzynarodowe kontakty, jest również poziom angielskiego swoich pracowników. Nieważne, w którym momencie swojej kariery się znajdujesz, zadbaj o znajomość języka.

Pomimo ostatniej stabilizacji następującej w sektorze IT ciągle można spodziewać się ofert pracy dla fachowców. Dużo stanowisk wypełniają młodzi programiści, którzy potrzebują nadzoru seniorów. Zwolnienie w tempie rekrutacji nie powinno mieć większego wpływu na specjalistów.

Praca w Szczecinie – Zatrudnienie a wynagrodzenie

Jak wyglądają średnie zarobki brutto w Szczecinie? Biorąc pod uwagę liczbę młodych osób, zatrudnionych na umowach zlecenie o najniższej krajowej stawce, nie jest źle. Dużo studentów nie musi utrzymywać się z własnej pensji i postanawia pracować jedynie dorobkowo.

Średnią podnosi jednak wynagrodzenie osób na stanowiskach kierowniczych i w branży IT. Nawet pomimo zauważalnego obniżenia budżetu dla pracowników informatycznych, Szczecin jest na bardzo dobrej pozycji płacowej w Polsce. Nie wliczając w to dodatkowych benefitów niepieniężnych, które w ofertach o pracę decyduje się umieszczać coraz więcej przełożonych.

Szczecin to świetne miejsce do rozwoju młodych. Bliskość zachodniego sąsiada otwiera przed nimi świetne możliwości na karierę międzynarodową. O wysokość wynagrodzenia nie muszą się martwić zwłaszcza specjaliści i fachowcy.

Artykuł sponsorowany.

Dodano: 2024-02-05 15:28:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz