Morskie potwory w Rewalu

Rewal to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na zachodnim Wybrzeżu. Jest to o tyle ciekawe, że plażarewalska wcale nie należy do najszerszych i najatrakcyjniejszych. Co zatem sprawia, że co roku tłumy wczasowiczów i turystów odwiedzają to miejsce?

Ilekroć przejeżdżam przez Rewal zadaję sobie to samo pytanie i od razu znajduję odpowiedź. Wystarczy przejść się przez miejscowość, by wiedzieć na czym polega fenomen Rewala - co roku zaskakuje mnie nową inwestycją, kolejną atrakcją, która sprawia, że z zaciekawieniem przyjeżdżam, by sprawdzić, co nowego.

Już od wczesnej wiosny 2013 roku zastanawiałam się, co powstaje na wylocie w kierunku Trzebiatowa. Widać było spore konstrukcje, coś się tworzyło. Z tygodnia na tydzień inwestycja przybierała coraz konkretniejsze kształty, by w czerwcu stać się kolejnym parkiem rozrywki. Nie jest to jednak miejsce podobne do setek innych z karuzelami , gokardami, czy dinozaurami, którcyh w ostatnich latach strasznie się namnożyło. W Rewalu powstał Park Wieloryba

Park oferuje zwiedzającemu zagłębienie się w podwodny świat. Na sporym terenie umieszczono zwierzęta wodne, zamieszkujące zarówno Bałtyk, jak i oceaniczne głębie.

Obejrzymy tu np.: śledzie, flądry, dorsze ( w sporym powiększeniu) oraz podstawowe wiadomości na ich temat. Dzieciaki jednak najbardziej zainteresuja wielkie ssaki morskie: płetwal błekitny, orka, i inne.


Ogromnym atutem parku są wyczerpujące informacje o każdym stworzeniu, dzięki czemu dziecko nie tylko obejrzy zwierzę, ale dowie się o nim czegoś nowego.

Po tej dawce wiedzy jest czas na odpoczynek i zabawę- na dzieci czekają tzw. dmuchańce, natomiast rodzice mogą napić się mrożonej kawy pod palmą.

Na terenie parku jest także niewielki sklepik z tematycznymi pamiątkami.

Dodano: 2013-10-13
Komentarze (0)
Dodaj komentarz