Jak spędzić wakacje nad morzem i nie zbankrutować

  • Rewal
  • Blog
  • Jak spędzić wakacje nad morzem i nie zbankrutować
Sezon wakacyjny rozpocznie się już na dniach. Wybór urlopowej destynacji to jedna z decyzji, jakie podejmujemy, planując wczasy. Mimo, że zażegnaliśmy już pandemię, a granice są otwarte, wielu z nas postanowi spędzić wolny czas w kraju. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest Bałtyk. Nic w tym dziwnego - wczasy nad morzem to aktywne spędzanie czasu, oddychanie jodem, piękna opalenizna i pyszne jedzenie. Mimo, ze ceny zarówno w kraju jak i zagranicą wzrosły o jakieś 20-30%, nie musimy wydawać milionów aby wypocząć. W tym artykule podpowiadamy, jak zminimalizować ceny urlopu nad Bałtykiem.

Nad morze!

Bałtyk to jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków. Rodacy od lat wybierają wakacje nad morzem Bałtyckim  głownie ze względu na połączenie relaksu na plaży i szerokiego wachlarza atrakcji, które oferują nadmorskie miejscowości.  Wakacje to czas spędzany przede wszystkim na świeżym powietrzu. Uspokajający szum morza i promienie  słońca to coś, czego potrzeba każdemu z nas. Dni spędzone nad morzem powinny zapewnić ć wypoczynek i uwolnienie się od codziennych spraw. Niezależnie od tego, jak chcemy spędzić wolny czas - w każdej z nadmorskich miejscowości będziemy w stanie znaleźć takie aktywności, które najbardziej nam pasują.

Łatwość dotarcia na miejsce

Jednym z pierwszych aspektów taniej organizacji wakacji jest wybranie najkorzystniejszego sposobu dotarcia do miejsca docelowego. Najbardziej komfortową opcją jest podróż samochodem, jednak biorąc pod uwagę obecne ceny benzyny, warto się zastanowić na alternatywnymi środkami transportu. Można skorzystać z pociągu (dla najmłodszych taki sposób podróży to dodatkowa atrakcja). Inną opcją może być autokar. Popularność zyskują również portale carpoolingowe, gdzie ludzie pokonujący różne trasy odpłatnie udostępniają miejsca w swoim aucie w celu redukcji kosztów (jednak ta opcja nie sprawdzi się przy typowo rodzinnych wakacjach).  Jeżeli jesteś młody, odważny i lubisz kontakt z ludźmi, możesz również dotrzeć na miejsce autostopem - taniej już się nie da ;) Ten sposób podróżowania nie tylko pozwoli zaoszczędzić, ale może stać się dodatkową przygodą!


noclegi na e-wczasy


Odpowiedni nocleg

Kolejnym, po wyborze środku transportu, krokiem, jaki należy wykonać jest wybór noclegu. To właśnie cena miejsca noclegowego (pomnożona razy liczbę osób oraz nocy spędzonych na miejscu) stanowi największą część wydatku, jaki trzeba ponieść, plan. Chcąc zorganizować tani urlop nad morzem trzeba zgodzić się na pewne ustępstwa, takie jak standard i rodzaj obiektu oraz odległość od morza. Wiadomym jest, że w niskiej cenie nie zajedziemy luksusowego obiektu w bliskiej odległości od plaży.

Tak jak w przypadku transportu, tak i w przypadku miejsca noclegowego tanich alternatyw nie brakuje. można wybierać między prywatnymi kwaterami, pokojami i pensjonatami. Dla rodzin z dziećmi świetną opcją będą domki letniskowe. Te ostatnie są idealne dla rodzin z dziećmi. Zapewniają to, czego potrzeba na rodzinnych wakacjach - prywatność, spokój oraz większą swobodę. Otoczenie zieleni i duża przestrzeń pozwoli najmłodszym wyzbyć się nadmiaru energii i korzystnie wpłynie na ich samopoczucie. 

Najtańszym rodzajem noclegu jest oczywiście camping lub pole namiotowe, chociaż to rozwiązanie (podobnie jak w przypadku autostopu) to opcja dla młodych ludzi, którzy w miejscu noclegowym tylko śpią, a cały dzień spędzają na innych aktywnościach.

Jak znaleźć tani nocleg nad morzem?

Najpopularniejsze platformy rezerwacji noclegów pobierają sporą (sięgającą czasami 20% ceny prowizję). Korzystając z strony e-wczasy.pl, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z właścicielami obiektów i rezerwacji bez pomocy pośredników cena jest znacznie niższa.  Chcąc wynająć nocleg jedyne, co trzeba wykonać to wypełnienie formularza kontaktowego, który zawiera takie szczegóły jak data wyjazdu i ilość osób. Taka forma wyboru noclegu to również bezpieczeństwo! Na portalu e-wczasy.pl sprawdzone noclegi oznaczone są etykietą “pewny nocleg” dzięki czemu mamy pewność, że po dotarci na miejsce nie pojawią się żadne problemy związane z noclegiem. 

Jedzenie i inne przyjemności

Lwią część wakacyjnego budżetu stanowią wydatki związane z wyżywieniem. tak, jak w przypadku noclegu - im więcej osób tym wyższe są koszty. Coraz więcej osób, jeżeli ma taką możliwość zabiera swoje jedzenie na urlop. Nie mówię jednak, ze trzeba sobie odpuścić typowo nadmorskie przysmaki, takie jak ryba czy gofry. Jedyne, co trzeba zrobić, to planować wydatki z głową! Najlepiej zaplanować sobie dzienny budżet - dzięki temu cały czas będziecie mieli kontrolę nad swoim wydatkami. Warto również zastanowić się nad tym, co ze sobą zabrać. Niektóre przydatne rzeczy takie jak olejki do opalania lub  mogą być dużo droższe niż zazwyczaj. Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie jest unikanie zakupów na nadmorskich deptakach. Pamiątki, magnesy lub pocztówki na pewno znajdziecie również w innych miejscach (i w niższej cenie)!

Dodano: 2022-06-24 11:56:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz