Jak się zmotywować na trening podczas urlopu w Rewalu?

 • Rewal
 • Blog
 • Jak się zmotywować na trening podczas urlopu w Rewalu?

Spędzasz urlop w Rewalu i nie chcesz rezygnować z treningu? Zamierzasz zabrać się za regularne ćwiczenia, ale czujesz, że na urlopie możesz nie mieć do tego motywacji? W takim razie zapoznaj się z naszym artykułem, w którym wyjaśniamy, skąd w takich sytuacjach brać energię do działania.

Wykorzystaj piękne otoczenie

Trening w nowym miejscu to doskonały sposób na poznanie okolicy i zobaczenie jej z zupełnie innej perspektywy. Wykorzystaj ścieżki, parki, a nawet plażę! Możesz wybrać jogging, wypożyczyć rower, rolki i zobaczyć miejsca niedostępne dla turystów. 


W ten sposób realizujesz dwa w jednym: zwiedzanie z treningiem i nawet nie zauważysz jak szybko – i przyjemnie – zrealizujesz swój trening. 

Sprawdź wszystkie możliwości

Przebywasz w hotelu lub wynajętym mieszkaniu? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie tam zrobić trening. Wiele hoteli ma również w swojej ofercie sale treningowe i basen. Warto też zobaczyć, czy w Twojej okolicy nie ma siłowni – dzięki temu aktywnie spędzisz czas, zwiedzisz miasto i zasmakujesz życia niczym mieszkaniec. 


Warto od razu zaplanować sobie taki awaryjny trening. Możliwości jest wiele, a do tego możesz wspomagać się sprzętem. Przykładowo, w przypadku ćwiczeń cardio na siłowni sprawdzi się rower stacjonarny. Jeśli poszukujesz odpowiednika do swojego domu, aby zawsze móc być gotowym do treningu, to różne modele znajdziesz między innymi w tym miejscu: https://sportano.pl/sprzet-do-fitness-cardio/rowery-stacjonarne/rowery-stacjonarne-kettler. Z tego urządzenia w ciągu dnia będziesz mógł korzystać nie tylko Ty, ale również inni domownicy. 

Motywacja wewnętrzna

W takich przypadkach warto również odnaleźć swoją motywację wewnętrzną. W jej zakresie powinieneś zastosować cztery następujące kroki:


 1. Wybierając aktywność fizyczną, zdecyduj się na tę, która sprawia Ci największą przyjemność. Lubisz jeździć na rowerze? Wypożycz go, zwiedzaj nową okolicę i nawet nie zauważysz, że odbyłeś trening!
 2. Określ swoje cele i śledź postępy. Przykładowo, powiedz sobie, że chcesz zrzucić X kilo w Y czasu. W ten sposób będziesz mieć świadomość tego, że rezygnując z treningu, oddalisz się od osiągnięcia sukcesu.
 3. Trenuj z kimś. Dzięki temu będziecie mogli się nawzajem motywować. Ćwiczenia z drugą osobą bywają przyjemniejsze, a wspólny trening na urlopie może Was do siebie zbliżyć.
 4. Zapisz się na zawody. Przykładowo, chcąc regularnie biegać, zapisz się na bieg długodystansowy, który odbędzie się dopiero za jakiś czas. W ten sposób będziesz mieć motywację do regularnych treningów.

Motywacja zewnętrzna

Mogą zdarzać się jednak dni, gdy motywacja wewnętrzna będzie niewystarczająca. W takich sytuacjach warto uciec się do jej zewnętrznego odpowiednika. Tutaj również mamy dla Ciebie cztery wskazówki:


 1. Poproś inną osobę o kontrolowanie Twoich postępów. Dzięki temu możesz podświadomie chcieć udowodnić komuś innemu, że poradzisz sobie z osiągnięciem celu. Upewnij się jednak, że wybrany przez Ciebie człowiek faktycznie będzie interesować się Twoim progresem.
 2. Wyznacz sobie nagrodę za osiągnięcie danego pułapu. Przykładowo, chcąc schudnąć X kilogramów, ustal sobie kilka progów i wręczaj sobie drobny upominek za każdym razem, gdy uda Ci się go zrealizować. Zaliczenie ostatniego etapu może być ukoronowane większym prezentem.
 3. Zainspiruj się przemianami innych. Regularnie oglądaj materiały wideo, które pokazują, jakich metamorfoz dokonali już inni. To może sprawić, że samemu uwierzysz w to, że i Tobie uda się osiągnąć sukces. W przypadku tego kroku upewnij się jednak, że faktycznie działa to na Ciebie motywująco. U niektórych jest wręcz przeciwnie, ponieważ dołują się, że ich progres jest wolniejszy.
 4. Znajdź sobie sportowego idola. Nie musisz go we wszystkim naśladować, to nawet nie byłoby wskazane. Natomiast niech jego treningi będą dla Ciebie inspiracją. Być może wydał również książkę lub nakręcił filmik o swoim podejściu do motywacji i są to treści, z którymi warto się zapoznać?


Zmienianie swojej mentalności treningowej jest pewnym procesem. Dlatego daj sobie czas i nie zrażaj się niepowodzeniami, nawet na urlopie. Mamy natomiast nadzieję, że nasz artykuł wskazał Ci kilka kwestii, które uznasz za cenne. Życzymy Ci powodzenia w zmaganiu się ze swoimi słabościami!Trening podczas brzydkiej pogody – jak się zmotywować

Artykuł sponsorowany.


Dodano: 2024-02-23 15:50:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz