Jak przygotować się do podróży?

Wakacyjna podróż w dalekie kraje, jak i wyjazd całkiem blisko, także ten służbowy, to spore wyzwanie dla naszego organizmu. Nie chodzi o sam dojazd w wybrane miejsce, choć i ten bywa męczący oraz stresujący. Podróże wiążą się ze zmianą nawyków żywieniowych i diety, a także, niestety, z jedzeniem przypadkowych produktów, niekoniecznie służących naszemu zdrowiu. Jak przygotować się do podróży, by być przygotowanym na każdą ewentualność, a najlepiej uniknąć poważnych kłopotów? Dowiedz się tego z naszego artykułu.

Z czym wiążą się przygotowania do podróży?

Spakowana walizka i paszport (w przypadku podróży zagranicznej) to nie wszystko. Przed wyjazdem należy skompletować podręczną apteczkę, a jeśli jedziemy do krajów, gdzie jest to wymagane – także wykonać niezbędne szczepienia ochronne.

W apteczce przygotowanej na wyjazd powinny znaleźć się plastry i opatrunki, środek odkażający, leki przyjmowane na stałe, medykamenty na zatrucie pokarmowe i biegunki, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, leki antyalergiczne oraz żele na stłuczenia i ukąszenia owadów. Do apteczki podróżnej warto zapakować również synbiotyk na przykład Multilac.

Probiotyk na podróż – dlaczego warto?

Probiotyki zawierają bakterie korzystnie wpływające na mikrobiom w jelicie. To wsparcie dla naszego mikrobiomu w jelitach, zwłaszcza w trakcie podróży i zmiany strefy klimatycznej

Probiotyk Multilac zawiera 9 szczepów bakterii. Specjalna powłoka suplementu diety Multilac sprawia, że bakterie w większej ilości docierają do jelit - i prebiotyk, będący źródłem pożywienia dla dobroczynnych bakterii, co wspomaga ich namnażanie się w jelitach.

Multilac Synbiotyk w kapsułkach jest przydatny np. po antybiotykoterapii, przy zmianie diety podczas wyjazdu,. Żywe kultury bakterii zawarte w Multilac wspierają florę bakteryjną w jelitach. Preparat uzupełnia mikroflorę bakteryjną jelit.

O czym jeszcze pamiętać podczas wyjazdu?

Przed podróżą warto zapoznać się ze zwyczajami panującymi w danym kraju i dowiedzieć się, jakie są wytyczne, co do specjalnych zaleceń związanych z dietą czy przestrzeganiem higieny. O tę ostatnią należy oczywiście dbać w każdym miejscu, ale w niektórych krajach nie powinniśmy na przykład spożywać wody z kranu, zwłaszcza nieprzegotowanej.


 


Dobrze też wiedzieć, z jakimi konsekwencjami dla nieprzygotowanego żołądka może wiązać się próbowanie lokalnych potraw. Lepiej unikać jedzenia surowych warzyw i owoców, a także zawsze zamawiać napoje w szklance bez kostek lodu. Zamrożona woda to najczęściej kranówka, która nie wszędzie jest zdatna do picia.

Dodano: 2021-09-09 14:14:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz