Jak poradzić sobie z zaparciami na wakacjach?

Na wakacje czeka się cały rok. Czas wakacyjnej beztroski powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie z niczym niezakłóconym odpoczynkiem i błogim relaksem. Nie zawsze jednak tak się dzieje. W czasie podróży wiele osób zmaga się bowiem z zaparciami. 

Trudnościom z wypróżnianiem zazwyczaj towarzyszą symptomy wywołujące duży dyskomfort, jak chociażby bóle brzucha, wzdęcia i uczucie pełności. Ich wystąpienie najczęściej odbiera całą przyjemność z urlopu i znacznie obniża poziom aktywności. Warto więc poszukać sposobu na ich skuteczną eliminację.  Jak poradzić sobie z zaparciami i na nowo cieszyć się wakacjami?

Zaparcia – dlaczego się nam przytrafiają na wakacjach?

Zaparcia na wakacjach niestety zdarzają się bardzo często. Zmiana rytmu dnia, brak aktywności fizycznej, niezdrowe przekąski i ciężkostrawne potrawy to nieodzowne elementy urlopu i jednocześnie główne czynniki wywołujące zaparcia. Każdy z nich spowalnia metabolizm i zaburza pracę jelit. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest wydłużenie pasażu treści jelitowych, czego rezultatem jest nadmierne odkładnie się i gromadzenie w końcowym odcinku jelita grubego mas kałowych. Jeżeli dodatkowo na skutek dostarczania do organizmu zbyt małej ilości płynów dojdzie do ich stwardnienia, wówczas wydalenie staje się znacznie utrudnione, a czasem wręcz niemożliwe.

Trudnościom z wypróżnianiem bardzo często towarzyszą też wstydliwe wzdęcia, bóle brzucha i nieprzyjemne uczucie ciężkości będące źródłem dużego dyskomfortu. Zaparcia utrzymujące się przez dłuższy czas poza obniżaniem samopoczucia mogą też przyczyniać się do powstawania schorzeń układu pokarmowego oraz rozwoju chorób zagrażających życiu i zdrowiu człowieka. Dlatego nie można ich bagatelizować. Zmiana nawyków żywieniowych podczas wakacji może być bardzo trudna, dlatego aby pozbyć się zaparć podczas urlopu, warto sięgnąć po dyskretny sposób na zaparcia, jakim jest Xenna Extra Comfort.


Xenna Extra Comfort – pożegnaj zaparcia i korzystaj z wakacji

Xenna Extra Comfort (Xenna tabletki) to lek zawierający substancje aktywne pochodzenia naturalnego o działaniu przeczyszczającym, które pomagają zwalczyć zaparcia o charakterze doraźnym. Produkt zamknięty w formie dyskretnych i łatwych do przełknięcia tabletek wspomaga pracę jelit i uaktywnia proces gromadzenia elektrolitów w świetle jelita. Dzięki temu pasaż treści jelitowych zostaje skrócony, zalegające masy kałowe rozmiękczone, a sam proces wypróżnienia staje się w większości przypadków łatwiejszy.

Xenna ExtraComfort (Xenna tabletki) to lek, który działa w miejscu problemu. Składniki aktywne w nim zawarte zostają uwolnione dopiero w jelitach pod wpływem odpowiedniego pH. Dzięki temu preparat nie wpływa na pracę pozostałych narządów układu pokarmowego i pozostaje dla nich obojętny. Xenna Extra działa już po 8 – 12 godzinach od zastosowania leku. Może być stosowana przez osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 12 roku życia.

ki powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie z niczym niezakłóconym odpoczynkiem i błogim relaksem. Nie zawsze jednak tak się dzieje. W czasie podróży wiele osób zmaga się bowiem z zaparciami.

Dodano: 2021-09-14 11:38:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz