Jak poprawnie uprawiać trekking na plaży?

Trekking z każdym rokiem nabiera popularności. Nie dziwi to tym bardziej, że taka forma aktywności nie wymaga dużych umiejętności, a jednocześnie pozwala bardzo mocno obcować z naturą. Czym jest trekking? Jak się do niego przygotować? Czy trekking można uprawiać tylko w górach?

Trekking, czyli szaleństwo chodzenia

Z definicji trekking to wędrówka, która jest prowadzona w trudnych warunkach klimatycznych i terenowych. Dla wielu osób trekking kojarzy się głównie z górami, ale nic bardziej mylnego! Wspomnianą formę aktywności fizycznej można uprawiać również na plaży. Istnieją również odmiany trekkingu pustynnego, a nawet lodowcowego. Trekking jest kojarzony z górami, ponieważ głównie tam się go uprawia, jednak coraz popularniejsza jest jego odmiana plażowa.

Jak się przygotować do trekkingu plażowego?

Trekking jest piękny, ponieważ to my ustalamy sobie cele i odległości jakie pokonujemy. Jeśli dysponujemy średnią kondycją, nie musimy pokonywać długich tras. Bez względu jednak na to, czy rozpoczynamy swoją przygodę z trekkingiem w odmianie plażowej czy odmianie górskiej, powinniśmy pamiętać o paru wspólnych punktach:

  • zaplanujmy trasę w zależności od naszych możliwości,
  • zadbajmy o odpowiednie ubranie i akcesoria,
  • sprawdzajmy pogodę,
  • zawsze miejmy przy sobie naładowany telefon.

Planowanie trasy jest bardzo ważne, ponieważ to od naszej kondycji należy, czy w ciągu dnia przejdziemy 15 km, czy 25 km. Może przy ładnej pogodzie zdecydujemy się na spanie w namiocie albo pod chmurką? Planując trasę dostosujmy ją do naszych możliwości.

Pogoda ma kolosalne znaczenie szczególnie w górach, gdzie potrafi zmieniać się bardzo szybko. Warto o tym pamiętać i jeśli widać jakieś symptomy załamania pogody, nie bójmy się wycofać z zaplanowanej trasy.

Naładowany telefon, ma być pomocny szczególnie w sytuacjach awaryjnych. Podczas trekkingu cieszmy się naturą i nie korzystajmy z telefonu, ale miejmy go przy sobie, ponieważ na trasie może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji.

Ubranie i akcesoria trekkingowe

Trekking, pomimo że nie wymaga dużych umiejętności, to należy się do niego odpowiednio przygotować. W zależności od zaplanowanej trasy takie rzeczy jak śpiwór lub namiot nie będą konieczne. Inne rzeczy będą jednak niezbędne.

Wygodne buty, kurta przeciwdeszczowa, T-shirt, niewielkich rozmiarów plecak podręczny to podstawowe wyposażenie każdego miłośnika omawianej aktywności fizycznej. Oprócz tego wielu producentów ubrań ma w swojej ofercie inne ubrania przeznaczone typowo do trekkingu. Panie mogą nabyć np. spodnie, a nawet spódnicę trekkingową: https://www.e-horyzont.pl/kobieta/spodnie-i-spodnice.html ). Oprócz tego warto pamiętać o podstawowych środkach opatrunkowych oraz przyborach higienicznych. W niektórych przypadkach może być również potrzebna latarka.

Trekking na plaży? Zdecydowanie tak!

Trekking staje się coraz popularniejszy. Jego plażowa odmiana, pozwala ujrzeć morze z perspektywy dzikich plaż oraz przyrody, która jest pozbawiona ingerencji człowieka. Warto jednak pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu takiej wyprawy. Dobrym pomysłem będzie zrobienie wstępnego planu trasy. Oprócz tego musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu ubrań czy akcesoriów. Producenci sprzętu lub ubrań coraz chętniej w swojej ofercie mają produkty skierowane do osób, które chcą zająć się omawianą aktywnością fizyczną.

Dodano: 2022-08-08 11:30:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz