Imprezy na Wybrzeżu Rewalskim

Wybrzeże Rewalskie to nie tylko morze, szerokie plaże oraz materialne atrakcje turystyczne. Za sprawą żywej działalności władz lokalnych oraz różnego rodzaju stowarzyszeń, kalendarz imprez kulturalnych oraz sportowych jest naprawdę bogaty. Warto wiedzieć gdzie i kiedy mają miejsce najciekawsze wydarzenia w gminie, które pozwolą uatrakcyjnić pobyt w nadmorskich kurortach.

Do najciekawszych, gromadzących największą publikę imprez należą cykliczne, organizowane rokrocznie i o zasięgu ponadlokalnym.

W maju, w niewielkim Śliwinie organizowane jest Święto Ludowe. To zielonoświątkowy festyn,oferujący liczne zabawy, konkursy oraz pokazy, a to wszystko przy akompaniamencie ludowej muzyki i zapachów tutejszych potraw.

W czerwcu, miłośników motoryzacji z pewnością zainteresuje Nadmorski Zlot Volkswagenów Garbusów. Już od kilku lat w Niechorzu można podziwiać te odrestaurowane, niekiedy mocno "podrasowane" samochody.

Lipiec, to przede wszystkim Festiwal Indii w Rewalu, a więc spotkanie z orientalną kulturą – pokazy, warsztaty, taniec, sztuki walki, gotowanie, wystawy oraz oczywiście koncerty. Świetna okazja, by na kilka chwil wyrwać się z codziennego życia.

Również w lipcu ma miejsce inna znana impreza, organizowana co roku w Niechorzu. Mowa tu o festynie rybackim – Święcie Śledzia, podczas którego zbliżymy się do kultury rybackiej i skosztujemy nadmorskich fryk­asów przyrządzonych na wiele sposobów. Tego samego miesiąca, w Pustkowie, można wziąć udział w amatorskim turnieju tenisa Pustkowo Cup.

W sierpniu z kolei można sprawdzić swoje umiejętności podczas Międzynarodowego Festiwalu Szachowego w Rewalu – Szachowy Konik Morski. Wydarzenie to organizowane jest już od dwóch dekad i zdążyło zgromadzić liczną rzeszę fanów.

Warto również odwiedzić Międzynarodowy Turniej o Puchar Bałtyku, czyli turniej plażowej piłki siatkowej, o którym głośno nie tylko w Niechorzu. Na tych, którzy mają już dość szaleństw, lekiem dla ciała, a zwłaszcza duszy, będzie Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum, odbywający się w kościele w Trzęsaczu.

Warto również wspomnieć o pozostałych wydarzeniach, jak choćby finał ogólnopolskiego konkursu na Miss Bałtyku w Rewalu, Siatkarska Majówka w Gminie Rewal, kolarski Wyścig o Puchar Bałtyku, Turniej Tenisowy Artystów i Aktorów oraz wiele, wiele innych. Szeroki wachlarz możliwości, pełna paleta wrażeń – nic, tylko czerpać ile się da!

Dodano: 2016-06-10
Komentarze (0)
Dodaj komentarz