Dzieci w zimie na Wybrzeżu Rewalskim? Oczywiście!

Polskie wybrzeże, choć kapryśne jeśli chodzi o pogodę, to jednak jest doskonale przygotowane do goszczenia turystów w każdą porę roku i przy każdej aurze panującej za oknami. I o ile dorośli często świetnie potrafią sobie poradzić ze zorganizowaniem swojego czasu nad morzem w zimowych okolicznościach, o tyle dzieci nie są już takim łatwym “klientem” w tej materii. Morze to nie tylko plaża i kąpiel w wodzie, ale jak się okazuje także inne, całkiem warte dziecięcej uwagi atrakcje.

Dziecko szczęśliwe to zazwyczaj dziecko aktywne. Przygotowaliśmy zatem listę atrakcji, jakie oferuje gmina Rewal, które to dostępne nawet zimową porą, skutecznie umilą czas maluchom, podczas rodzinnego wyjazdu nad morze.


 1. Po pierwsze, w gminie Rewal jest około 15 całorocznych i ogólnodostępnych basenów i parków wodnych, które chętnie ugoszczą nawet tych najmłodszych.
 2. Fantastyczne iluminacje świetlne na rewalskich uliczkach (i nie tylko, gdyż pozostałe miejscowości Gminy Rewal również mają swoje świecące dekoracje) zachwycą każdego - i dużego, i małego. Na każdym kroku spotkać tu można świecące we wszystkich kolorach tęczy szopki, renifery, mikołaje, choinki, anioły i bałwanki. Nikogo nie zdziwi już nawet łódź rybacka opleciona łańcuchem światełek.
 3. Kolorowanki, przygotowane specjalnie dla najmłodszych turystów odwiedzających Rewal i okolice, z najciekawszymi atrakcjami gminy, to przede wszystkim umilenie czasu maluchom i podpowiedź, co ciekawego można zobaczyć w okolicy. Można je rozdawać najmłodszym gościom w recepcji, restauracji, jadalni, kąciku dla dzieci, czy po prostu zostawiać je przygotowane w pokoju. Dzieci nie będą się nudzić podczas niepogody, czy mroźnego wieczoru i będą z siebie dumne po pokolorowaniu obrazka.
 4. Kolejna proponowana przez nas atrakcja, nie pochodzi już co prawda z Wybrzeża Rewalskiego, tylko z jego niedalekiej okolicy, ale jest to miejsce magiczne i jak najbardziej warte dziecięcej uwagi. Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, bo o nim tu mowa, położony jest w malowniczym, pełnym zieleni parku, gdzie na zwiedzających czekają miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża, w skali 1:10 oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych, wydających dźwięki i puszczających dym z komina, jak prawdziwe pociągi.
 5. Aby zmęczyć trochę nasze rozentuzjazmowane dzieci, warto wybrać się na dłuższy spacer brzegiem morza. Bieganie po piasku, lub po śniegu (jeśli akurat nas uraczy), uciekanie przed falami wpływającymi na brzeg, znajdowanie i podziwianie dziwnych form zmalowanych przez mróz i wodę morską - to nie może być nudne. A i dla zdrowia dobre, bo stężenie jodu w zimie jest tu znacznie wyższe niż w lecie, a pierwiastek ten jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a w szczególności tarczycy.
 6. Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu także z radością ugości dzieci, bo otwarty jest nawet w zimę. Maluchy nie znudzą się, bo spacer po parku nie trwa dłużej niż 45 minut, a będą miały okazję przejść całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście i pobawić się w olbrzymów.
 7. Jazda na sankach i lepienie bałwana to uniwersalne atrakcje. Zawsze znajdzie się jakaś wolna górka, czy kawałek miejsca na postawienie śnieżnego ludzika. A może nawet wojna na śnieżki?
 8. Ciekawą i pouczającą atrakcją zarazem jest otwarte również w zimie Muzeum Rybołówstwa, do którego często w lecie nie jest nam po drodze. A w muzeum można wypłynąć na połów, aby zastawić rybackie sieci, dowiedzieć się czym są kolorowe chorągiewki wynurzające się z fal, czy co zrobić, gdy złapie się bałtyckie srebro? A to nie wszystko, cała masa innych ciekawostek, tylko tutaj.
 9. Również latarnia morska w Niechorzu otwarta jest cały rok. Wdrapanie się na jej szczyt w zimie i podziwianie zmarzniętego krajobrazu, to przeżycie zupełnie inne niż latem, a równie ciekawe.
 10. Kolejne unikalne miejsce, świetne na wizytę w zimie, to Multimedialne muzeum na klifie w Trzęsaczu. Znajdziemy tam zamiast klasycznych eksponatów za szklaną szybą (czego jak wiemy, nie znoszą najmłodsi), prezentacje z dźwiękiem, światłem i obrazem. Multimedialne bodźce idealnie tam współgrają, oddziałując na wszystkie zmysły odwiedzających, przenosząc ich do fascynującego świata, w którym baśnie przeplatają się z żywą nauką. Zabawnie i pouczająco - warte uwagi!.
 11. Dzieci z pewnością zachwycone będą, jeśli zabierzemy je w trasę po Gminie Rewal Nadmorską Kolejką Wąskotorową. W tym roku uruchomiono specjalny rozkład jazdy, który będzie obowiązywał w piątek, 26 grudnia 2014 r. i w niedzielę, 4 stycznia 2015 r. Bez obaw o zmarznięcie - wąskotorówka posiada już ogrzewanie, więc pasażerowie nie muszą obawiać się zimy, a zabytkowymi składami będą mogli podróżować w komfortowych warunkach nawet przy minusowych temperaturach.
 12. Już co prawda po 6 grudnia, ale nie sposób nie wspomnieć o corocznym Konwoju Pomocników Św. Mikołaja! To fantastyczne wydarzenie, podczas którego ulicami Gminy Rewal przejeżdżają świątecznie oświetlone pojazdy służb mundurowych z prawdziwym Świętym Mikołajem na czele. Do tego szereg atrakcji tj. pokaz sztucznych ogni, kiermasz świąteczny, zabawy rodzinne.

Infografikę do pobrania i wydrukowania znajdą Państwo w TYM MIEJSCU. Można ją rozdać gościom hotelowym, lub zostawić w pokojach.

Jak widać Gmina Rewal myśli o wszystkich, nawet o tych najmłodszych i dba o to, aby nie zabrakło im niczego, nawet w zimie. Jednym zdaniem - zapraszamy na Wybrzeże Rewalskie, tu nie można się nudzić!


Panorama z pięknie oświetlonym Muzeum Rybołówstwa:

Wydawca: Niechorze.pl

Iluminacje na rewalskich ulicach:

Rewal

Pieknie podświetlona latarnia morska w Niechorzu:

Dodano: 2014-12-22
Komentarze (0)
Dodaj komentarz