California Rewal

 California- magiczne miejsce, w którym każdy może poczuć się jak wyjątkowy i oczekiwany gość. Od samego wejścia restauracja kusi zapachami tutejszej kuchni, a w oczy rzuca się niebywały ład i porządek.

Gustowne wnętrze restauracji nie narzuca gościom ogromu przypadkowych ozdób, czy przesadzonych dekoracji. Tu rządzi minimalizm, który nie przysłania najważniejszych walorów tego miejsca. Latem ostoja spokoju - mimo, iż sam budynek położony jest nieopodal najbardziej uczęszczanego zejścia na plażę. Jesienią i zimą wabi ciepłem i zapachem kominka, dając poczucie swojskości. Nie ma tu sztucznych, plastikowych kwiatków na stolikach rodem z ubiegłej epoki. Na stole czekają żywe kwiaty tak zadbane jakby ktoś je wstawił do wazonu dosłownie przed chwilą.

Karta może niektórym wydawać się zbyt skromna. Kilka propozycji przystawek, zup, dań mięsnych, deserów plus menu barowe i pizza. Cóż jest wiele miejsc w których serwuje się dań kilkadziesiąt z każdego rodzaju, oczywiście z mrożonek, lub wątpliwej jakości. Pytanie tylko czy chcemy zjeść prawdziwą i smaczną zupę borowikową, czy tylko dogrzewane w nieskończoność ,, coś ", które borowiki ma tylko w nazwie ? Dania tu serwowane są naprawdę doskonałe - smaczne i tak podane, że każde wygląda jak ,, małe dzieło kucharza ", gdzie dekoracja nie przysłania esencji potrawy. Słów kilka należy się jeszcze pizzy na którą corocznie z rodziną przyjeżdżam. Nie wiem dokładnie w czym tkwi jej sekret, natomiast nigdzie do tej pory nie spotkałem tak doskonałego sosu pomidorowego. Jest niezwykły, smaczny, idealnie doprawiony, nie czuć w nim octowego koncentratu i nie jest barwy zgniłych pomidorów. Samo ciasto zaś nie jest ciężką, gumowatą podeszwą. Na pewno warto jest tu przyjść, ze względu na to by spróbować tej doskonałej pizzy.

Z deserów najbardziej utkwiła mi w pamięci ,, niespodzianka szefa kuchni ". Obsługa nie zdradza tajemnicy do końca i dziwne to uczucie zmawiać ,, kota w worku " - natomiast warto. Mi akurat się trafiło wyśmienite ciast z wiśniami w którym te kwaśne owoce równoważy idealnie bita śmietana i lody. A ciepła szarlotka, czy sernik to pokusa nie do powstrzymania.

Zupy domowe, smaczne i rozgrzewające podawane w ,, kociołku ", pyszne flaki, barszcz, czy żurek to propozycje nr. 1 dla przemarzniętego turysty. Rybka zawsze świeża, aromatyczna, idealnie doprawiona. Porcje są tak duże, że trzeba naprawdę bardzo się postarać, aby dojeść do końca i bardzo konkurencyjne ceny.

Obsługa naprawdę miła, sympatyczna i bardzo pomocna, natomiast nienarzucająca się. Nie czuje się jej oddechu na ramieniu. Lokal ,, przyjazny rodzinie ". Specjalnie dla milusińskich przygotowane menu, krzesełka do karmienia, czy kącik zabaw. Czuć, że dzieci są tu mile widziane, a personel traktuje najmłodszych z dużą sympatią i niewymuszoną życzliwością.

O kuchni można by pisać wiele, natomiast sam klimat lokalu, atmosfera, piękne widoki sprawiają, że jest to idealne miejsce na romantyczną kolację w dwoje, czy też inne uroczystości takie jak wesela, komunie, chrzciny, czy imieniny. Każdy przecież chciałby, aby tak ważne chwile w jego życiu odbywały się w tak pięknej scenerii i zapadły na długo w pamięci jego gościom.

California to nie tylko restauracja, kawiarnia, czy wyśmienita pizza, to także muzyka ,, na żywo " na tarasie w sezonie letnim, jaki i stylowo urządzona dyskoteka w podziemiach budynku. To, także przygotowane dla turystów pokoje gościnne o wysokim standardzie. Bogata oferta andrzejkowa, sylwestrowa i świąteczna.

 Tak wiele i to w jednym miejscu, Kto tu jeszcze nie był - niech żałuje! Bo to miejsce w którym trzeba być odwiedzając Rewal i okolice. Dla mnie szóstka z plusem. Brawo California ! - oby tak dalej.

Dodano: 2013-11-12
Komentarze (0)
Dodaj komentarz