Bezpieczne plaże Wybrzeża Rewalskiego

Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i po tym sezonie, kąpieliska Gminy Rewal znalazły się w grupie najbezpieczniejszych, nie tylko na polskim wybrzeżu, ale wręcz w całym kraju. W trakcie tegorocznych wakacji na wybrzeżu rewalskim nie zanotowano ani jednego przypadku utonięcia. Jest to z pewnością efekt dobrego przygotowania do sezonu i profesjonalnej kadry dbającej o bezpieczeństwo kąpiących. 

Każdego dnia lata, świetnie przygotowani ratownicy dbali o bezpieczeństwo plażowiczów na strzeżonych i niestrzeżonych kąpieliskach. Dzięki temu, wtedy, gdy media informowały o tragicznych przypadkach utonięć, do żadnej takiej sytuacji nie doszło w miejscowościach wybrzeża rewalskiego.

Wpływ na to z pewnością ma również coraz większa świadomość plażowiczów i odpowiedzialne zachowanie się podczas plażowania i kąpieli. Dbając o bezpieczeństwo turystów, gmina od dwóch lat organizuje imprezę pod nazwą „Uśmiechnięte wakacje to bezpieczne wakacje”, której celem jest skuteczne informowanie o zagrożeniach i zasadach, pozwalających na ich uniknięcie. Swoje prezentacje, podczas tego wydarzenia mają również wszystkie służby porządkowe i ratownicze z terenu gminy.

Według oficjalnych statystyk, w tym roku, pomiędzy majem a sierpniem w całej Polsce utonęło prawie 400 osób. Był to pod tym względem jeden z najtragiczniejszych sezonów w historii. Pozostawiamy to Wam pod rozwagę przed kolejnymi wakacjami...

Dodano: 2013-10-04
Komentarze (0)
Dodaj komentarz