Plaża

Szeroka, piaszczysta i przede wszystkim bardzo czysta plaża w Rewalu, to chyba największa atrakcja miejscowości. W wielu miejscach oparta jest o klif i nieustannie zachwyca każdego turystę swoim widokiem, zarówno na morze, jak i na klify i wydmy w głąb lądu.

Do dyspozycji plażowiczów jest tu kąpielisko obejmujące 300 metrów linii brzegowej od zejścia plażowego przy ulicy Westerplatte do zejścia przy ulicy Białej. W czasie wakacji funkcjonują na nim zjeżdżalnie, dmuchane konstrukcje dla dzieci i wypożyczalnia skuterów wodnych. Organizowane są także turnieje sportowe. Co kilkaset metrów nad bezpieczeństwem letników czuwają oczywiście wykwalifikowani ratownicy.

Na terenie kąpieliska obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt w okresie 01.06 - 30.09. Są jednak wyznaczone miejsca, na które czworonogi przychodzić mogą ze swoimi właścicielami przez cały rok. Są to:zejście nr 19 przy ul. Brzozowej, zejście nr 20 przy ul. Klifowej oraz zejście nr 26 przy ul. Szczecińskiej.

Osobom niepełnosprawnym najwygodniej będzie dostać się na plażę zjazdem technicznym, przy przystani rybackiej na ulicy Saperskiej.

Rewalska plaża, w lecie zwykle zatłoczona, w pozostałe pory roku staje się jednak prawdziwą oazą spokoju i idealnym miejscem do przemyśleń i relaksu.

Krzysztof
1.01.1970 01:00

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Czysta, szeroka i piaszczysta plaża w Rewalu, to miejsce dla którego nadciągają tu co roku tysiące turystów. Do dyspozycji wczasowiczów pozostaje kąpielisko obejmujące 300 metrów linii brzegowej i strzeżone przez wykwalifikowaną ekipę ratowniczą. Podczas wakacji ustawione są tu także zjeżdżalnie, dmuchane budowle dla dzieci i wypożyczalnia skuterów wodnych.

Komentarze (2)
Anonim 24.04.2019 08:37

Kocham plaże w Rewalu, cudne miejsce na wypoczynek i plażowanie. Z psem również odwiedziłam plaże rewalską, był równie zadowolony jak ja :)

Anonim 31.07.2021 10:32

Cudowny piasek, szeroka plaża i super muzyka na plaży

Dodaj komentarz